Бјелица и Покушевски без великог учинка у поразима екипа /видео/

© Фото : fiba.basketballСрпски репрезентативац Немања Бјелица
Српски репрезентативац Немања Бјелица - Sputnik Србија
Кошаркаши Сакраменто Кингса испустили су победу против Хјустон Рокетса у ноћи Нове године – 119:122.

Кингси, за које наступа Немања Бјелица, водили су током већег дела четврте четвртине, али су одиграли веома лоше у завршници и Рокетси су предвођени Харденом и Волом дошли до тријумфа.

Бјелица је на терену провео 16 минута и за кратак период је успео да пружи солидан допринос. Репрезентативац Србије убацио је осам поена и уз то је имао пет скокова и две асистенције.

Рокетси су у последњим минутима преко Џејмса Хардена успели да преокрену резултат и до краја одрже минималну предносту. Имала је екипа Лука Волтона два шута за продужетак, међутим, оба је промашио Бади Хилд.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џејмс Харден са 33 поена, шест скокова и осам асистенција, а пратили су га Вол са 22 и девет асистенција, као и Вуд са 21 поеном и 12 скокова.

Ово је била прва утакмица Џона Вола после више од две године и радује ниво на ком је одиграо.

Код Сакрамента Барнс је убацио 24 поена, Холмс је имао 22 и 13 скокова, док је потпуно подбацио Марвин Бегли постигавши четири поена уз 1/9 из игре.

Кошаркаши Оклахоме претрпели су тежак пораз од Њу Орлеанс Пеликанса – 113:80.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски на паркету је био 20 минута и поново се мучио са шутом из игре. Имао је 1/4 за три, а меч је завршио са три поена, пет скокова и четири асистенције.

Пеликанси су утакмицу преломили у последњој четвртини добивши овај перио са +21, 28:7. Најефикаснији био је Инграм са 20 поена, а пратили су га Бол са 16 и Бледсо са 17.

У пораженом тиму Ал Хорфорд је постигао 17 поена, док је Мајск Мускала додао 10.