Дончић доминирао, Марјановић гледао, Авдија поставио рекорд каријере /видео/

© REUTERS / Jerome MironГоран Драгић и Лука Дончић
Горан Драгић и Лука Дончић - Sputnik Србија
Кошаркаши српског порекла, Лука Дончић и Дени Авдија, имали су одлично вече у НБА лиги, док Бобан Марјановић поново није крочио на терен.

Дончић је учествовао у победи својих Далас Маверикса над Мајами Хитом резултатом 93:83.

У тој утакмици нажалост нисмо видели српског центра Бобана Марјановића.

Далас је рано стекао велику предност, средином треће четвртине имао чак +24, али ни то није натерало тренера Рика Карлајла да српском центру да минуте на паркету.

Дончић је имао 27 поена (9/22), 15 скокова и седам асистенција.

Мавсима је ово била тек друга победа после пет мечева и тренутно се налази у плеј-оф зони, док исти учинак на Истоку има и екипа Хита.

Поред Дончића добар је био и Тим Хардавеј Џуниор са 18 поена (6/18), а на другој страни дабл-дабл је имао Бем Адебајо са 19 поена (8/12) и 11 скокова, док је 15 поена (5/8) убацио Ејвери Бредли.

Вашингтон Визардси су остварили прву победу ове сезоне савладавши Минесота Тимбервулвсе резултатом 130:109.

Дени Авдија, Израелац српског порекла, одиграо је одлично и меч завршио са 11 поена (4/7), седам скокова и три асистенције.

Младом рукију је ово био рекорд каријере који се, додуше, вероватно дуго неће задржати на 11 постигнутих поена.

Прочитајте још Јокићу измакао трипл-дабл, Богдановић подбацио /видео/

Што се утакмице тиче, Вашингтон је потпуно одувао са терена екипу Минесоте, којој није играла прва звезда екипе Карл-Ентони Таунс.

И Визардсима је недостајао Расел Вестбрук, али су без њега одиграли најбољи меч од почетка сезоне.

Бредли Бил је имао 31 поен (12/20) и седам асистенција, а парирао му је Малик Бизли са 21 поеном (8/13).