Страшна утакмица Николе Јокића! /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија
Никола Јокић, кошаркаш Денвер Нагетса, одиграо је сјајну утакмицу у победи екипе из Колорада против Минесоте Тимбервулвс – 123:116.

Нагетси нису бриљирали, али јесте Јокић који је још једном показао да се налази у најбољој форми на почетку неке сезоне откако је дошао у Америку.

Јокић је од почетка године најконстантнији играч Денвера и питање је да ли тим Мајка Мелоуна имао и ове три победе после седам одиграних дуела.

Центар из Сомбора предводио је екипу до победе са учинком од 35 поена (12/20 из игре, 10/12 бацања), 15 скокова, шест асистенције, три украдене лопте и једном блокадом.

Никола Јокић је први кошаркаш од Оскара Робертсона (1961/1962, 1963/1964) са 175 поена, 75 скокова и 75 асистенција у првих седам утакмица такмичарске године.

Високи играчи Минесоте нису имали решење за Николу који је поставио лични рекорд сезоне по броју датих кошева.

Нагетси су утакмицу преломили у четвртој четвртини коју су добили резултатом 30:20. Претходно су од краја друге четвртине били у константном заостатку.

Ипак, у последњој четвртини успели су да добром одбраном преокрену резултат, а потом и преузму контролу над мечом.

Поред српског кошаркаша добру утакмицу у дресу Денвера одиграо је Вил Бартон са 20 поена, Грин је убацио 17, Мареј 13, Кампацо 11, а Милсeп и Хери су додали 10 поена.

Минесоти није била довољан сјајан меч Дианђела Расела који је убацио 33 поена и уз то имао 11 асистенција.

Нико као Јокић у новијој историји НБА /видео/

Богдан Караичић за Спутњик: Саша је причао са Недовићем, дајмо Игору шансу да помогне Србији