Звезда немоћна против Барселоне

© Фото : АБА лига / КК Црвена звездаКошаркаши Звезде
Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија
Црвена звезда је поражена од Барселоне резултатом 72:60 на домаћем паркету, у 21. колу Евролиге.

Звезда у Београду није успела да направи још једно изненађење, неколико дана након што је срушила Реал у Мадриду.

Српски представник остао је на седам победа, а сада има и 14 пораза, док се Барселона изједначила на челу табеле са ЦСКА са 14 победа и шест неуспеха.

Ово је, уједно, пета победа Барсе над Звездом у низу. Последњи Зведин тријумф десио се у октобру 2017. године, у Београду.

​Звездину лошу игру на старту утакмице прекинуо је Добрић, који је тројком уписао прве поене свог тима после чак три минута игре.

Екипа Шарунаса Јасикевичуса се убрзо „одлепила“ на двоцифрену предност и задржала је до краја прве деонице.

„Тврда“ кошарка била је актуелан и у другој деоници, али је то много боље пасало Звезди, која је успела да се врати у меч.

Проблем је створила трећа лична грешка за Џонија О'Брајанта, али је на полувремену било прихватљивих четири поена предности за госте (31:35).

​Нажалост, прво полувреме било је много боље него друго за црвено-беле, који су током треће деонице срљали из грешке у грешку и промашивали отворене шутеве.

До краја меча није било адектватног одговора српског представника, па је Барса уписала још једну лаку победу, на колико-толико сличан начин као што је био случај у Шпанији, током првог дела сезоне.

​Најбољи у екипи Дејана Радоњића био је Огњен Добрић са 11 поена и два скока. Он је био и једини двоцифрени.

Девет поена је имао повратник Џордан Лојд, који се опоравио од короне, осам је додао Кори Волден, а по шест О'Брајант и Кино Колом.

На другој страни Кори Хигинс је постигао 14 поена, 12 је имао Пјер Ориола, 11 Роландс Смитс, а десет Ник Калатес.

Звезду наредни меч очекује 26. јануара, када гостује Ефесу у Истанбулу, док Блауграна истог дана дочекује Зенит из Санкт Петербурга.

​► Реал је хтео 20:0, а добио је шамар од Звезде у Мадриду /видео/