За Партизан је морао да заигра и Величковић, али се „црно-бели“ из Русије враћају са поразом

© Sputnik / Виталий Тимкив / Уђи у базу фотографијаДетаљ са утакмице Локомотиве и Партизана
Детаљ са утакмице Локомотиве и Партизана - Sputnik Србија
Партизан је поражен на гостовању руској екипи Локомотиве Кубањ у трећем колу Топ 16 фазе кошаркашког Еврокупа резултатом 74:67.

Српски тим је у Русију отишао са само 11 играча, од којих је један јуниор, Лазар Стефановић, Рашон Томас је повређен, а са Кодијем Милер-Мекинтајером би сарадња ускоро требало да буде раскинута.

Солидно је отворио Партизан утакмицу, имао је и вођство на крилима капитена Новице Величковића, али је Локомотива серијом 7:0 успела да преокрене. Ипак, црно-бели нису дозволили ривалу да направи већу разлику, а прва деоница је после добре одбране Уроша Трифуновића завршена са 19:17 за домаћи тим.

У наставку је Локомотива повећала предност на осам поена, Партизан се мучио са организацијом напада и није деловало да има праву идеју како да нападне, док је и у одбрани свог коша имао проблеме при грађењу обруча.

Разлику од десеет поена руски тим је „пробио“ после коша Џордана Крофорда, Партизан је грешио у нападу, правио је велики број фаулова у постављању блокова и никако није успевао да смањи заостатак.

​На полувреме се отишло са резултатом 37:30, Партизан је за 20 минута игре имао чак 11 изгубљених лопти, а Крофорду је дозволио да постигне 16 поена.

Велики проблем за црно-беле била је рана четврта лична грешка Вила Мозлија, али је упркос томе Партизан добио енергију и успевао је да одржи разлику од једног поседа, да би Маркус Пејџ тројком изједначио на 40:40, а затим и повео на три минута до краја треће деонице.

Неспортски фаул Радета Загорца је омогућио Локомотиви да постигне пет поена из једног напада и да са 54:49 оде на последњи мали одмор.

За минут и по игре у финалној четвртини Партизан је дозволио себи да оде на заостатак од 11 поена, а затим је Мозли направио и пети фаул, што је значило и крај утакмице за стартног центра београдског тима.

Тројком Огњена Јарамаза Партизан се вратио на пет поена заостатка, али је за трен ока разлика била двоцифрена у корист Локомотиве, због чега је Филиповски морао да затражи минут одмора.

Загорац је поготком за три поена смањио на седам поена разлике 90 секунди пре краја, али је затим Вил Камингс вратио свој тим на девет поена предности, што је већ било недостижно за српски тим који у досадашњем делу Еврокупа има једну победу и два пораза.

Величковић је одиграо сјајну утакмицу после дуго времена. Капитен тима, који има великих проблема са хроничним повредама, убацио је 15 поена, Пејџ је додао 12, а Јарамаз 11.

На другој страни Крофорд је остао на својих 16 поена из првог полувремена, Камингс је додао 15, Миндаугас Кузминскас је уписао 12, а Мантас Калниетис је додао десет.