Денвер је опет онај стари – Јокић одличан у петој победи заредом!

© AFP 2023 / EZRA SHAWНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Мајами Хит 109:82, чиме су остварили пети узастопни тријумф у НБА лиги.

Изабраници Мајка Мелоуна нису добро отворили сезону, у једном тренутку били су ближи зачељу него врху табеле, али ухватили су ритам и против Мајамија су дошли до пете победе у исто толико мечева.

Нагетси су посебно подигли игру у одбрани у овом периоду, те су прошлогодишњег финалисту свели на свега 82 поена за 48 минута.

Одличну утакмицу одиграо је и Никола Јокић који је, поново, био најбољи играч на терену. Српски кошаркаш провео је 34 минута у игри и утакмицу је завршио са 21 поеном, 11 скокова и три асистенције.

Јокић није много форсирао, упутио је свега 14 шутева ка кошу и убацио је девет кроз обруч. Пратили су га Портер са 17 поена, Грин је имао 15 и 10 скокова, Мареј је убацио 14, Милсеп 11, а Бартон је постигао 10 поена.

У пораженом тиму није било Џимија Батлера, Горана Драгића и Тајлера Хироа, те је најефикаснији био Нан са 17 поена, док је Адебајо имао 15, седам скокова и шест асистенција.

Денвер је, уз Јуту, екипа која се налази у најбољој форми у НБА и брзо је из доњег дома дошао до четвртог места на табели.

Претходне вечери добру утакмицу одиграо је и Алексеј Покушевски. Оклахома је савладала Финикс, а Поку је постигао седам поена, уз четири скока, две асистенције и три блокаде за 22 минута.

Бобан Марјановић није улазио у игру у поразу Даласа од Јуте, као ни Немања Бјелица у победи Сакрамента против Орланда.