Никола Јокић је одсвирао Џезерима репризу рекорда каријере! /видео/

© AP Photo / Rick ScuteriНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 01.02.2021
Никола Јокић, репрезентативац Србије и центар Денвера, изједначио је рекорд каријере са 47 поена и поставио два поентерска достигнућа у својој НБА каријери у утакмици против Јуте Џез, тима који је до дуела са Нагетсима остварио 11 победа у низу.

Јокићу је конзервативни тип ривала веома одговарао, ослањајући се на свој кошегетерски таленат изједначио рекорд каријере са 47 убачених поена, а тиме је донео велику победу својој екипи резултатом 128:117.

Српски центар је са 22 поена у првој четвртини уписао најбољи учинак у једном периоду кошаркашке утакмице, а на полувремену је имао 33, што је такође рекорд његове блиставе НБА каријере.

Велику мотивацију Јокић је пронашао у дуелу са Рудијем Гобером, француским репрезентативцем који слови за прворазредног дефанзивног играча, али је против момка из Сомбора деловао као аматер.

Јокић је на разнолике начине успевао да надмудри ривала, а приде је порцију кошаркашких фазона добио и Дерик Фејворс, резервни центар Јуте.

Није постојала шанса да га ривали зауставе, одбране, спрече напад на кош, Јокић је у првој четвртини и целом првом полувремену био нерешива енигма за Џезере, који су у наставку прибегли другачијој тактици.

Јокић је био константно мета чврсте одбране, добио је много удараца, досуђен је велики број фаулова, али је и са слободних бацања био неумољив, тако да је Јута могла само да се помири са поразом.

Српски центар је утакмицу завршио на стотинак секунди до „нуле“ на семафору, тренер Мајк Мелоун није желео да га враћа у игру после једног тајм-аута, иако се Јокић нашао у доброј прилици да постави нови рекорд у броју постигнутих поена на једном мечу.

Уз 47 поена, Јокић је имао 11 скокова и пет асистенција, три убачене тројке, једно промашено слободно бацање од десет, две личне грешке, две украдене, три изгубљене лопте и једну блокаду.

На другој страни, Гобер и Фејворс су заједно имали 19 поена, 13 скокова и две асистенције, што довољно говори о Јокићевој бриљантној партији против два јака ривала, са репутацијом у НБА лиги.

Јокић је највећу подршку имао у Вилу Бартону (18 поена) и Џамалу Мареју (16 поена), док су Мајкл Портер и Факундо Кампацо додали по десет поена.

Расположен у табору Јуте био је Бојан Богдановић, хрватски репрезентативац са 29 поена, Џордан Кларксон и Донован Мичел су убацили по 13, а Мајкл Конли, Гобер и Родни О'Ник по 12 поена.

Денвер после 20 утакмица има 12 победа и осам пораза на четвртом месту табеле Западне конференције, док је Јута другопласирана са три тријумфа више.