Јокић немоћан против Краља /видео/

© AP Photo / Marcio Jose SanchezНикола Јокић и Леброн Џејмс
Никола Јокић и Леброн Џејмс - Sputnik Србија, 1920, 05.02.2021
Кошаркаши Денвера су доживели убедљив пораз од Лос Анђелес Лејкерса резултатом 114:93 у репризи финала Западне конференције претходне сезоне НБА лиге. Српски репрезентативац Никола Јокић није био на свом нивоу и уписао је 13 поена уз десет скокова и шест асистенција.

Актуелни шампиони НБА лиге су бриљантном игром у другом полувремену направили велики преокрет и нанели тежак пораз Нагетсима.

Ово је била трећа узастопна победа Језерџија над Денвером у репризи прошлогодишњег финала Западне конференције.

Иако Јокић јесте уписао нови дабл-дабл, није успео да пронађе ритам токо целе утакмице, па је до 13 поена дошао после 6/16 из игре.

Ствари нису изгледале лоше по Денвер у првом полувремену, пошто је екипа из Колорада малтене све време водила – и на паузу отишла са максималних +12.

Ипак, уследила је фуриозна четвртина Лејкерса, који су серијом 15:0 отишли у трећи квартал.

Изабраници Мајкла Мелоуна наставили су да тону великом брзином и меч је убрзо био решен.

Најбољи код победника био је Леброн Џејмс. Краљ је уписао трипл-дабл од 27 поена (12/19), десет скокова и десет асистенција.

Истакли су се и Денис Шрудер са 21 и Тејлен Хортон-Такер са 17 поена, а тријумф је дошао упркос лоој партији Ентонија Дејвиса, који је имао 13 поена (5/8) и девет ухваћених лопти.

Најефикаснији на другој страни био је Џамал Мареј са 20 поена (7/17) и пет асистенција. Монте Морис је додао 16, а Џамајкл Грин 14 поена.

НБА резултати, четвртак на петак:

Аталанта – Јута 91:112

Далас – Голден Стејт 116:147

Филаделфија – Портланд 105:121

Мемфис – Хјустон 103:115

Лејкерс – Денвер 114:93

За Јокића 1.477.975 гласова, и Словенац међу водећима!

Претукао је српског судију, остао без супруге, свих снова и никада није постао лидер Русије /видео/