Кошаркаш Црвене звезде Огњен Добрић - Sputnik Србија

„Жућкова левица“ се вратила на Мали Калемегдан – Звезда освојила Куп!

Кошаркаши Црвене звезде освојили су Куп Радивоја Кораћа победивши у финалу Мегу – 73:60.

Изабраници Дејана Радоњића одиграли су сјајно друго полувреме и захваљујући томе дошли су до седмог трофеја Купа Радивоја Кораћа.

Играчи клуба са Малог Калемегдана кључну предност направили су средином четврте четвртине када су дошли до максималних +13.

Погађали су Давидовац и О'Брајант, сјајан посао радио је и Јагодић-Куриџа, те је Звезда заслужено освојила Куп.

Након три узастопна славља кошаркаша Партизана, „Жућкова левица“ враћа се у посед Звезде – на Калемегдан.

Најефикаснији у победничком тиму били су Џони О'Брајант и Дејан Давидовац са по 14 поена, Лазић је додао 10, а сјајан меч одиграо је Јагодић-Куриџа са осам поена и 11 скокова.

Поражене је предводио Петрушев са 21 поеном, Симоновић је постигао 12, а Смит је постигао седам поена.

Црвено-бели нису добро отворили утакмицу, те је тренер Дејан Радоњић био приморан да брзо позове тајм-аут (2:12).

Ипак, кошевима Лазића и Добрића Звезда се вратила у егал и до краја четвртине играло се кош за кош.

На крају поготком Матковића прва четвртина завршила се минималном предношћу Меге, 19:21.

Друга четвртина настављена је у истом ритму. Млади играчи Меге углавном су одржавали минималну предност, док је Звезда пратила у стопу.

Лазић и Давидовац погађали су за црвено-беле, на другој страни био је прецизан Петрушев, те је екипа Владе Јовановића имала +4 на полувремену – 36:40.

На почетку треће четвртине видело се да су играчи Звезде фокусиранији. Играли су много боље у одбрани и Мега није успела да постигне кош у првих неколико минута деонице.

Црвено-бели преузели су контролу над утакмицом и до краја је нису испуштали. На почетку четврте предност је само расла, Мега је имала проблема да обезбеди скок, а потом и кош, те је Звезда мало по мало ломила отпор.

Средином четврте четвртине јасно је било ко ће освојити Куп и Звезда није испуштала предност до краја. За МВП-ија турнира проглашен је сјајни Марко Јагодић-Куриџа који је био вероватно најбољи играч финала.

Звезда после драме савладала Партизан и отишла у финале Купа!

Мега не планира да стане – против Звезде или Партизана у финалу Купа!

Мута за Спутњик после подвига Војводине: Понео сам три одела, а ви ме питате за амбиције?!

22:43 14.02.2021

Џони О'Брајант погађа и вероватно ставља тачку на утакмицу, 73:60.

Мега није успела да реализује напад и лопта је за Звезду. Три секунде у рукету Џони О'Брајант.

22:39 14.02.2021

Миленко Тепић није успео да погоди тројку, није ни Давидовац и остаје +13, 70:57.

На другој страни Петрушев погађа тројку и Радоњић тражи тајм-аут, 70:60.

До краја је остало још нешто више од два минута.

Лош фаул Петрушева и Лојд има два слободна, погодио је једно, 71:60. Потом и фаул у нападу Скучија Смита.

22:36 14.02.2021

Филип Петрушев погодио је и смањио на -11, 67:56.

Сјајно додавање Куриџе за О'Брајанта који има два слободна бацања. Погодио је једно, 68:56.

22:32 14.02.2021

Симоновић поентира, 59:52.

Дејан Давидовац погађа тројку, 62:52.

Тројку је потом погодио и Џони О'Брајант, 65:52.

22:29 14.02.2021

Поентира потом Дејан Давидовац и Јовановић је морао да затражи тајм-аут, 59:50.

22:27 14.02.2021

Куриџа је промашио тројку, а Симоновић обезбедио нови напад. Ипак, Давидовац губи лопту и она припада младим играчима Меге.

Тепић је промашио тројку, а Кузмић је обезбедио напад Звезди.

22:26 14.02.2021

Филип Петрушев погодио је оба слободна бацања, 55:50. Кузмић поентира и враћа +7, 57:50.

Симоновић није успео да поентира.

22:24 14.02.2021

Церовина није успео да погоди из тешке позиције.

На другој страни непрецизан био је Добрић.

Петрушев потом греши и Симоновић погађа из контре, 55:48.

22:23 14.02.2021
22:17 14.02.2021

Дејан Давидовац убацио је оба слободна, 50:46.

Тепић смањује на -2, 50:48.

Јагодић-Куриџа погађа тројку, 53:48.

22:14 14.02.2021

Ускоковић није успео да погоди полагање.

Филип Петрушев погађа са полудистанце, 48:46. Лојд није успео да погоди тројку, а онда је промашио и Момиров.

22:13 14.02.2021

Звезда на +4, 48:44.

22:10 14.02.2021

Грешка у корацима Петрушева, наставља се мучење Меге у трећој четвртини.

Три секунде у рекету Кузмић и лопта је за Мегу.

Први кош Меге у трећој четвртини, поентирао је Смит, 43:42.

Мега поново води, после грешке Ускоковића погодио је Казалон, 43:44.

22:08 14.02.2021

О'Брајант направио је фаул у нападу, док Симоновић и другу тројку заредом није успео да погоди.

На другој страни Лојд погађа тројку, 43:40. Тајм-аут Јовановић. Мега је без поена у 3/4.

22:06 14.02.2021

Серија офанзивних скокова Звезде.

Куриџа је на крају промашио, али је фаулиран и има два слободна бацања. Погодио је једно, 40:40.

22:02 14.02.2021

Џони О'Брајант погодио је тројку за -1, 39:40. Симоновић није успео да поентира и напад је за Звезду. Овога пута О'Брајант је промашио тројку.

Почело је друго полувреме. Тепић је промашио шут.

На другој страни Џони О'Брајант прави грешку у корацима.

21:55 14.02.2021
21:46 14.02.2021

Кошаркаши Црвене звезде имају четири поена заостатка, 36:40.

Мега је одиграла нешто боље и заслужено води на полувремену.

21:44 14.02.2021

Смит је поентирао, потом је лопту кроз обруч убацио и Матковић, 33:38.

Бранко Лазић погађа тројку, 36:38.

Звезда на -1, 33:34.

21:42 14.02.2021

Казалон није успео да погоди тројку, добра одбрана Симоновића.

21:37 14.02.2021

Давидовац је промашио тројку, потом је направио лош фаул и Симоновић има два слободна.

Погодио је једно, 28:32.

Лојд није успео да погоди, Кузмић је дошао до лопте и погодио уз фаул Петрушева. Промашио је бацање, 30:32.

21:33 14.02.2021

Филип Петрушев погодио је за пет поена предности Меге и Дејан Радоњић реаговао је тајм-аутом, 23:28.

Џордан Лојд прекида серију Меге, 25:28.

Лојд потом и погађа тројку, те Јовановић тражи тајм-аут, 28:28.

Казалон узвраћа тројком, 28:31.

21:30 14.02.2021

Тројка Филипа Петрушева, 23:26.

Црвено-бели нису успели да искористе напад, а онда Петрушев не успева да поентира.

21:28 14.02.2021

Два слободна бацања за Симоновића (Мега). Погодио је оба, 21:23.

Огњен Добрић се поправља и поентира, 23:23.

Тепић је изгубио лопту, а на другој страни Давидовац није успео да погоди.

21:26 14.02.2021

Раданов је промашио тројку, али је Куриџа дошао до лопте у нападу и погодио, 21:21.

Смит је промашио флоутер. Напад је за Звезду.

Кузмић је промашио преко Петрушева.

21:24 14.02.2021
21:22 14.02.2021

Млади Јовић фаулирао је Јагодића-Куриџу који има два слободна бацања.

Погодио је оба, 19:19.

Матковић поентира под кошем Звезде, 19:21.

Добрић није успео да поентира и Мега има последњи напад у четвртини. Лука Церовина није успео да погоди тројку.

Крај прве четвртине, 19:21.

21:18 14.02.2021

Огњен Добрић погодио је тројку за 17:14. На другој страни истом мером узвратио је Стефан Момиров, 17:17.

21:14 14.02.2021

Лоше додавање Момирова и лопта је за Звезду.

Лојд није успео да погоди, али ту је О'Брајант да поправи, 11:12. Мега није успела на време да шутне и напад је за црвено-беле.

21:13 14.02.2021

Тајм-аут Влада Јовановић после тројке Бранка Лазића, 9:12.

21:08 14.02.2021

Два слободна бацања за Алексу Ускоковића. Свој други фаул је направио Петрушев што није добро за младу екипу.

Ускоковић је убацио оба бацања, 4:12. Смит прави грешку у корацима и лопта припада Звезди.

Џони О'Брајант је блокиран од стране Марковића. Лазић се добро убацио и добио фаул за два бацања. Погодио је оба, 6:12.

21:06 14.02.2021

Поново је поентирао Филип Петрушев (2:10), те је Дејан Радоњић морао да реагује тајм-аутом.

Марко Симоновић (Звезда) није погодио отворен шут за три поена.

Момиров погађа тежак шут, 2:12.

21:04 14.02.2021

Нови кош Симоновића из Меге, 2:5.

Џордан Лојд није успео да погоди тројку након што је лепо себи створио простор.

Нова тројка Меге, овога пута погодио је Петрушев, 2:8.

21:02 14.02.2021

Алекса Ускоковић није успео да погоди.

На другој страни Симоновић погађа тројку, 0:3.

Звездин Симоновић постиже прве поене за црвено-беле, 2:3.

21:00 14.02.2021

Први напад имају кошаркаши Меге. Смит је додао лопту до Петрушева, али непрецизно и лопта је за Звезду.

Петрушев је фаулирао Кузмића и центар Звезде има два слободна. Промашио је оба.

Петрушев није успео да погоди преко Лазића.

20:55 14.02.2021
20:54 14.02.2021

У току је интонирање химне.

Будите уз Спутњик спорт.

20:41 14.02.2021

Игра Меге заснива се доста на центрима Марку Симоновићу и Филипу Петрушеву. Њих двојица доминирају регионалном кошарком и ако их Звезда заустави, биће јој доста лакше.

Са друге стране Мега ће морати да обрати пажњу на Џордана Лојда који је Партизану убацио више од 20 поена.

20:37 14.02.2021
20:33 14.02.2021

Мега: Смит, Петрушев, Тепић, Момиров, Симоновић, Јовић, Мишковић, Церовина, Матковић, Казалон, Ланговић.

Црвена звезда: Лојд, Ускоковић, Лазић, Јагодић-Куриџа, Кузмић, О'Брајант, Вујичић, Раданов, Добрић, Давидовац, Симоновић, Симанић.

20:32 14.02.2021
Детаљ са меча Мега – Војводина - Sputnik Србија, 1920

О утакмици Меге и Војводине опширније читајте на овом линку.

20:30 14.02.2021

Из Меге баш желе до трофеја.

20:26 14.02.2021
20:25 14.02.2021
Детаљ са меча Црвена звезда – Партизан у КРК - Sputnik Србија, 1920

Прочитајте како је прошла утакмица између „вечитих ривала“.

20:23 14.02.2021

Утакмица између Црвене звезде и Меге креће у 21 час, останите уз наш портал и испратите утакмицу текстуалним путем.