Звезди „браћа“ продужила ужасан низ у Европи /видео/

© Фото : КК Црвена звездаКошаркаши Црвене звезде пред меч са Олимпијакосом
Кошаркаши Црвене звезде пред меч са Олимпијакосом - Sputnik Србија, 1920, 05.03.2021
Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Олимпијакоса у Пиреју резултатом 94:79, у 28. колу Евролиге.

Црвено-белима је ово био осми узастопни пораз у Евролиги, а од Олимпијакоса, клуба који се због доброг односа навијача сматра „братским“, су поражени и у првом овосезонском мечу одиграном у Београду.

Звезда се после 28 одиграних мечева налази на претпоследњем месту табеле, са учинком од седам победа и 21 пораза и без икаквих шанси за пласман у доигравање, док је Олимпијакос нешто бољи са 12 тријумфа и 16 неуспеха.

Грчки тим је успео да прекине низ од седам изгубљених мечева, док је њихов тренер Јоргос Барцокас изједначио скор са Дејаном Радоњићем на 3-3.

​После нешто споријег старта, средином прве деонице ушло се у серију тројки у којој се Олимпијакос боље снашао и дошао до прве осетније предности.

Звезда није бриљирала ни на једној страни терена, а Олимпијакос је то знао да искористи.

После сјајне минијатуре искусног Василиса Спанулиса, његов тим је после првих десет минута имао предност од 30:19.

​Током првог дела друге четвртине играло се кош за кош, што је више одговарало домаћем саставу, који је одржавао предност.

Марко Симоновић и Огњен Добрић су били најраспуцанији код гостију, па је Звезда успела да смањи заостатак.

Иако је игра и даље била далеко од идеалне, Звезда је на полувреме отишла са много бољим резултатом него што је то био случај десет минута раније (53:48).

​Звездина игра била је неупоредиво боља током треће четвртине него што је у прве две, а то је показао и семафор.

После везаних поена Бранка Лазића и његове тројке црвено-бели су чак успели и да поведу, па је на 15 минута до краја виђен потпуни резултатски егал.

Нажалост по српског представника, у последњих неколико минута уследила је јако лоша игра у одбрани, па је Олимпијакос серијом од 7:0 завршио трећи квартал (75:67).

​Звезда је била у игри и током целе четврте четвртине, али никако није могла да направи искорак ка томе да уведе меч у драматичну завршницу.

У последњих десет минута виђена је вероватно најнеатрактивнија кошарка, а о томе је говорио и мали број постигнутих поена.

Изабраници Дејана Радоњића нису искористили период од три минута током којег је Олимпијакос постигао само два поена, пошто за исто време нису постигли ниједан.

Олимпијакос је искористио солидну предност и меч мирно привео крају.

​Звезда није имала много расположених играча сем Марка Симоновића, који је постигао 19 поена (6/10 из игре). Осим њега, једини двоцифрени били су Огњен Добрић са 11 и Џордан Лојд са десет поена, али и пет асистенција.

Ленгстон Хол је добро разигравао саиграче, па је на своја четири поена додао и седам успешних додавања, док је најбољи скакач екипе био Бранко Лазић, који је поред осам поена имао и пет ухваћених лопти.

На другој страни истакли су се Шакил Мекисик са 20, Саша Везенков са 17 и Костас Слукас са 14 поена. Слукас је додао и седам асистенција, колико је имао и Василис Спанулис.

Звезду 8. марта очекује дуел у Сплиту у АБА лиги, а три дана касније утакмица са Химкијем, најгором екипом Евролиге, у Београду.

Душко Вујошевић: Тужан сам, али Партизан је тигар /видео/

Србија добија нову велику звезду – има само 20 година, а игра „као матор“ /видео/