Поповић покварио деби Вучевића у „српском граду“, саиграч Покушевског као О'Нил /видео/

© AP Photo / Darren AbateКелдон Џонсон, Томаш Саторански и Никола Вучевић
Келдон Џонсон, Томаш Саторански и Никола Вучевић - Sputnik Србија, 1920, 28.03.2021
Никола Вучевић, дугогодишњи репрезентативац Црне Горе, дебитовао је за Чикаго Булсе у поразу од Сан Антонио Спарса 120:104.

Вучевић, који је претходних девет година провео у Орланду, пре три дана трејдован је у Булсе и на утакмици против Спарса дебитовао је за франшизу из „српског града“.

Пред бившим кошаркашем Будућности је ново поглавље у каријери, покушаће да са Зеком Лавином и осталим играчима врати стару славу Булсима, а да неће бити лако видело одмах на старту.

Искусна екипа Спарса предвођена са клупе Грегом Поповићем рутински је савладала новокомпоноване Булсе, те се у четвртој четвртини ниједном није поставило питање победника.

Вучевић је за око тридесет минута на терену одиграо добар меч, био је најефикаснији са 21 поеном и девет скокова, али остатак тима је заказао Спарси су без проблема уписали 23. победу ове сезоне.

Црногорског кошаркаша пратио је Зек Лавин са 18 поена, Вајт је постигао 1, а Марканен и Јанг по 10 поена.

Сан Антонио одиграо је класичну утакмицу под вођством „лудог Србина“, чак седам кошаркаша имало је двоцифрен учинак, што је одлика тимске кошарке, а најефикаснији био је Јакоб Пелтл са 20 поена, девет скокова и три блокаде.

Чикагу ће бити потребно време да се уиграју Лавин и Вучевић и једном када кликну, требало би да буду опасан противник свакој екипи у најјачој кошаркашкој лиги на свету.

Претходне ноћи у НБА лиги гледали смо и Алексеја Покушевског. Талентовани српски кошаркаш одиграо је солидну утакмицу у поразу Оклахоме од Бостона.

Поку је за 31 минут на терену постигао осам поена и уз то је имао два скока и пет асистенција. Иако је Оклахома поражена, прва звезда вечери био је њихов играч Мозес Браун.

Талентовани центар Тандера на полувремену је имао 17 поена и 19 скокова, чиме је поставио први кошаркаш још од Шекила О'Нила са таквим учинком за полувреме.

Утакмицу је на крају завршио са 21 поеном и 23 скока и тиме је, још једном, показао да је будућност Оклахоме.

Бостон су до тријумфа предводили Тејтум и Браун са 27, односно 25 поена, док су Причард и Едвардс убацили 12.

Селтикси имају скор од 23 победа и исто толико пораза, док је Оклахома на 19/26.