Доминација Николе Јокића – Денвер перфектан од доласка Гордона /видео/

© AP Photo / Joe MahoneyЕрон Гордон и Никола Јокић
Ерон Гордон и Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Детроит Пистонсе 134:119, а утакмицу је обележио Никола Јокић који је одиграо још једну партију вредну МВП награде.

Нагетси су наставили са одличним играма од доласка Ерона Гордона, те имају скор 5-0 откако је бивши кошаркаш Орландо Меџика трејдован у франшизу из Колорада.

Гордон је унео чврстину у одбрану, док је у нападу Јокић добио још једног саиграча са којим потенцијално може да има одличну сарадњу. То се и видело током ових пет утакмица, а једна акција посебно је упечатљива и управо долази са дуела против Пистонса.

Јокић и Гордон разменили су чак пет кратких додавања у року од неколико секунди, те је резултат био логичан – кош. У овој акцији најбоље је могло да се види какву су хемију створили за свега две недеље колико играју заједно.

​Како је Денвер доминирао од првог минута, центар из Сомбора на терену је провео само три четвртине, пошто је разлика у четвртој била огромна, па није било потребе да улази у игру.

Јокић је на терену провео свега 27 минута и на крају је утакмицу завршио са 27 поена, осам скокова и 11 асистенција.

На овом мечу није било Џамала Мареја који има мањи проблем са повредом колена, али то није сметало Нагетсима да убедљиво славе против најлошије екипе лиге.

Овај сусрет био је посебан за кошаркаше Детроита Џеремија Грента и Мејсона Пламлија, који су претходне године били веома важни шрафови у тиму Денвер Нагетса.

Грент је био и најефикаснији код Пистонса са 29 поена, пратио га је Беј са 25, а Џексон је убацио 11. Победнички тим предводио је Јокић, а уз њега одлично је одиграо Портер јуниор са 25 поена, 11/16 из игре, као и Вил Бартон са 24, шест скокова и четири асистенције.

Нагетси после педесет одиграних утакмица имају скор 32/18, док је Детроит на 15/36.