Богдановић расте у лидера Атланте, Бјелица скроман у поразу Мајамија /видео/

© AFP 2023 / SARAH STIERСрпски кошаркаш Богдан Богдановић
Српски кошаркаш Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2021
Кошаркаши Атланте Хокс победили су Њу Орлеанс Пеликансе 123:107, у утакмици у којој је Богдан Богдановић још једном показао да се налази у феноменалној форми.

Екипа из Џорџије остварила је четврту победу заредом и чврсто држи четврто место у Источној конференцији. У овој серији важну улогу, можда и кључну, игра Богдановић који у априлу бележи 21,3 поен, пет скокова и 5,7 асистенција.

Бек репрезентације Србије против Пеликанса одиграо je утакмицу на овом нивоу, пошто је за тридесет минута на паркету постигао 21 поен, уз четири скока и асистенције.

Посебно радује што Богдановић сјајно шутира из игре, у просеку чак 55 одсто на четири меча у априлу, а посебно импресиван био је у дуелу против Њу Орлеанса – 8/11, 5/8 за три.

Богдановић је на почетку имао проблема да се уклопи, потом је због повреде колена пропустио 25 утакмица, али сада коначно показује зашто је потписао четворогодишњи уговор у вредности од 72 милиона долара.

Када је реч о утакмици, Хокси су је преломили у трећој четвртини добивши овај период са 46:29. Били су незаустављиви играчи Нејта Мекмилана, те су на крају остварили рутинску победу.

Најефикаснији у победничком тиму био је Треј Јанг са 30 поена и 12 асистенција, Хуертер је убацио 17, Галинари 14, а Капела је имао 12 поена, 12 скокова и три блокаде.

Код гостију истакао се Зајон Вилијамсон са 34 поена, Бледсо је додао 14, а Бол је имао 12, девет скокова и 11 асистенција.

Претходне ноћи на терену смо гледали и Немању Бјелицу у дресу Мајами Хита. Крилни кошаркаш не може да се похвали добром утакмицом, као уосталом и комплетна екипа.

Мајами је поражен пред домаћом публиком од Мемфиса 124:112, а Бјелица је на терену провео свега 13 минута. За кратак период постигао је четири поена, уз два скока, асистенцију и једну украдену лопту.

Хиту није помогло ни 28 поена Џимија Батлера, као ни трипл-дабл Бема Адебаја – 18 поена, 10 скокова и 10 асистенција.

Гризлије су до тријумфа предводили Брукс са 28 поена, Валанчунас са 20 и 10 скокова, док је Кајл Андерсон имао 19, осам скокова и шест асистенција.