„Српски једнорог“ доживео пех усред утакмице /видео/

© Garett FisbeckАлексеј Покушевски у дуелу са играчима Филаделфије
Алексеј Покушевски у дуелу са играчима Филаделфије - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2021
Српски кошаркаш Алексеј Покушевски, млада звезда Оклахома Сити Тандера, повредио се током прве четвртине утакмице против Филаделфије и напустио терен на који се није враћао.

Тандер је доживео дебакл на гостовању 76ерсима, пошто је поражен резултатом 117:93.

Покушевски је на паркету провео само осам минута у првој четвртини, после чега се пожалио на болове и, како се испоставило, завршио дуел.

Како су навели из екипе, у питању су болови у руци, али о колико озбиљној повреди се ради тренутно није познато.

Поку је до повреде промашио оба шута која је упутио, те је завршио утакмицу без постигнутог поена, али уз три скока и једну асистенцију.

Подсетимо, „српски једнорог“ је напустио и утакмицу против Шарлота у среду због повреде кука, али је био спреман већ у четвртак против Кливленда.

Алексеј Покушевски - Sputnik Србија, 1920, 09.04.2021
Српско чудо руши сва правила у Америци /фото, видео/

Оклахома је против Филаделфије имала два повратника у Даријусу Бејзлију, који је меч завршио са 17 поена, девет скокова и пет асистенција, и Луу Дорту, који је имао 15 поена и пет ухваћених лопти.

На другој страни истакао се МВП кандидат Џоел Ембид са 27 поена, девет скокова и по четири асистенције и блокаде.

Оклахома, која је у серији од пет пораза, наредни меч игра против Јуте Џез у ноћи између уторка и среде, а колико је озбиљна повреда – коју је Покушевски, како ствари стоје, задобио пре утакмице – остаје да видимо.