Звезда на волшебан начин славила у дербију кола који се пратио на бизаран начин

© Фото : АБА лига / Црвена звезда МТСКошаркаш КК Црвена звезда Бранко Лазић на мечу против Цедевита Олимпије
Кошаркаш КК Црвена звезда Бранко Лазић на мечу против Цедевита Олимпије - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су Цедевита Олимпију 82:81 у невероватној завршници коју нажалост нисмо могли да испратимо крај малих екрана јер је нестала струја у репортажним колима телевизије која је преносила утакмицу.

У завршници утакмице виђена је велика драма. На 49 секунди до истека времена Дејан Давидовац промашио је једно слободно бацање, те су гости имали +1 и напад, 78:79.

Одговорност је преузео Кендрик Пери ког је у продору фаулирао Кори Волден. Плеј екипе из Љубљане погодио је оба слободна бацања, па је предност исте, на 26 секунди до краја, износила +3 – 78:81. Од овог тренутка па надаље нисмо видели шта се дешавало на терену јер је нестала струја, те се резултат пратио путем званичног сајта АБА лиге.

Уследила је права драма, Бранко Лазић је погодио прво и промашио друго слободно бацање, а Лојд је дошао до офанзивног скока. Потом је Волден фаулиран и Американац је убацио оба бацања, 81:81.

Цедевита је имала напад за победу, али је Пери изгубио лопту и она је припала играчима Звезде. Фаулиран је Симоновић, који је погодио једно слободно бацање и Звезда је на чудесан начин славила, 82:81.

Од старта утакмице гледали смо одличан одличан меч. Екипе су биле расположене, играло се кош за кош, те је после десет минута игре резултат био 24:24.

У истом ритму наставили су тимови и у другој деоници, а Звезда је до нешто осетније предности дошла у 15. минуту меча када је Огњен Добрић погодио тројку за +7, 41:34.

Исту предност екипа Дејана Радоњића није успела да одржи, штавише гости из Љубљане направили су серију 14:2, 43:48. Црвени-бели су потом направили серију 8:0, а полувреме је завршено тројком Рупника, односно резултатом 52:51 за домаћина.

Играло се у жестоком темпу, те је очекивано било да у трећој деоници тимови мало стану, односно да се заиграју боље одбране. То је био случај и такав развој више је одговарао Звезди која је константно имала предност.

У последњу четвртину ушло се резултатом 69:65 за црвено-беле.

Током последње четвртине гледали смо уједначено кошарку, играло се кош за кош, чекала нас је узбудљива завршница, и то добили смо је, али нисмо могли да је испратимо због нестанка струје.

Звезда је на крају славила, чиме је уписала 20. победу у сезони, док је Цедевита претрпела шести пораз и постоји велика шанса да не обезбеди пласман међу четири најбоље екипе.