Дебакл Ђорђевићевог тима у утакмици сезоне – други руски тим у Евролиги!

© AFP 2023 / OZAN KOSEАлександар Ђорђевић
Александар Ђорђевић - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2021
Кошаркаши Виртуса из Болоње поражени су у утакмици сезоне од Уникса из Казања, који је захваљујући тријумфу, 107:100, обезбедио учешће у Евролиги следеће такмичарске године.

У мајсторици полуфинала Еврокупа, изабраници Александра Ђорђевића одиграли су лошу утакмицу и сада Евролиги могу да се надају једино ако добију специјалну позивницу.

На терену нису успели да изборе карту за најелитније европско кошаркашко клупско такмичење, што је велики неуспех за тим у који су уложени милиони, те је питање да ли ће Ђорђевић и наредне сезоне водити клуб из Болоње.

У трећој утакмици полуфиналног дуела италијанске и руске екипе пресудило је то што домаћи кошаркаши нису могли ништа да одбране, што говори и податак од 107 поена.

Кључни кош постигао је Американац Ајзеа Кенан који је убацио тројку са десет метара на 35 секунди до краја, па је после овог коша предност гостију износила +7, 99:92. Виртус није успео да се врати и Уникс заслужено пролази у финале Еврокупа где ће играти против Монака.

Српски кошаркаш Милош Теодосић постигао је 25 поена и уз то је имао девет асистенција, Белинели је убацио 24, а Стефан Марковић је постигао само три поена у пораженом тиму. Победника су предводили Смит са 24 поена, Окаро је убацио 22, Браун 20, а Нејт Волтерс 17.

Домаћи кошаркаши боље су отворили утакмицу, те су после коша Алибеговића имали +8, 19:11. Ипак, екипа из Болоње није успела да одржи предност, те се на петоминутну паузу отишло резултатом 21:21.

У другој четвртини уједначену кошарку, играло се кош за кош и то веома брзом ритму. Ниједна екипа није успела да се резултатски одлепи, па је и на полувремену био егал – 48:46 за Виртус.

Трећа четвртина била је веома важна за даљи развој утакмице, пошто су кошаркаши Уникса кренули да ломе отпор екипе Салета Ђорђевића. Браун је играо сјајан меч, погађао је и Смит, те је предност руске екипе у једном тренутку износила +10, 56:66.

До краја деонице Виртус је предвођен Теодосићем успео да смањи заостатак, те је Уникс имао +6 пред последњих десет минута игре, 67:73.

Уникс је одржавао предност у четвртој четвртини и сваки пут када би Виртус пришао, имали би спреман одговор који би убио морал у тиму Салета Ђорђевића.

На крају је у финале прошла боља екипа, Виртус са оваквом игром није заслужио да прође у финале Еврокупа и видећемо каква је судбина Срба у Болоњи, почев од Ђорђевића, преко Теодосића и Марковића.

Финале Еврокупа између Монака и Уникса игра се од 27. априла до 5. маја.