Сјајни Јокић води осакаћени Денвер ка врху Запада /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокића
Српски кошаркаш Никола Јокића - Sputnik Србија, 1920, 27.04.2021
Никола Јокић, кошаркаш Денвер Нагетса, одиграо је одличну утакмицу у победи франшизе из Колорада против Мемфис Гризлиса – 120:96.

Другу утакмицу заредом центар из Сомбора одиграо је само три четвртине јер Денвер за то време створи недостижну предност, те га тренер Мајк Мелоун не враћа у игру у четвртој деоници.

Јокић је за мање од 30 минута имао сјајан учинак, те је меч завршио са 24 поена, 15 скокова, пет асистенција и две украдене лопте.

Српски кошаркаш није много форсирао, а против Гризлија је добио третман какав би стално требало да има један МВП кандидат. Јокић је ка кошу шутнуо само 12 пута, али је зато пет пута ишао на линију за слободна бацања.

Из игре је шутирао 6/12, са пенала 10/10, а једино што би требало да поправи јесу изгубљене лопте којих је имао шест.

Није се чинило да ће Денвер лако доћи до победе, односно да Мелоун неће морати да убаци Јокића у четвртој деоници. Ипак, момци са клупе одрадили су одличан посао, Нагетси су последњу деоницу добили 35:21 и на крају су славили са великих +24 – 120:96.

Поново је најефикаснији био Мајкл Портер јуниор са 31 поеном, седам скокова, две асистенције и сјајних 12/19 из игре. Портер блиста у изостанку Џамала Мареја, Вила Бартона и Монтеја Мориса, и тако показује пун потенцијал.

Младом 22-годишњем кошаркашу ово је била друга утакмица заредом са 30 или више поена, а у априлу је на 14 одиграних утакмица само два пута имао мање од 20 кошева.

Портера и Јокића пратили су Ерон Гордон са 15 поена, Милсеп је имао 12, а Кампацо седам и седам асистенција.

У пораженом тиму Џа Морент постигао је 27 поена, Валанчунас је убацио 13, а Џерен Џексон јуниор 10 поена.

Денвер има скор 40/21, док је Мемфис на 31/29.