Ново чудо Реал Мадрида!

© AFP 2023 / JEAN-PHILIPPE KSIAZEKВасилије Мицић
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 29.04.2021
Кошаркаши Реал Мадрида победили су Ефес 82:76 у четвртој утакмици плеј-офа Евролиге, чиме су изједначили на 2:2 и обезбедили мајсторицу која ће се одиграти у Истанбулу четвртог маја.

Изабраници Пабла Ласа, баш као и у трећој утакмици, направили су чудо пошто су у четвртој четвртини надокнадили заостатак од тринаест поена, 59:72.

Мадриђани су полако топили предност гостију, Василије Мицић и Ефес нису имали одговор, те је домаћи клуб веома брзо дошао до преокрета – 74:73. Уследила је драматична завршница, а кључни посед имали су изабраници Ергина Атамана.

Реал је водио 76:74, на семафору је било 20 секунди до краја и лопта је била у рукама Шејна Ларкина. Американац је шутирао за вођство, промашио је и Ефес је морао да прави фаул. Ушло се у пенал завршницу, домаћи играчи нису промашивали и на крају су славили 82:76.

„Краљевски клуб“ ношен одличном енергијом с краја прошле утакмице, када је серијом 16:0 смањио на 2:1 у серији, кренуо је фуриозно и после шест минута игре резултат је био 17:0.

Чинило се да ће утакмица ићи у једном смеру и да ће Реал до краја одржавати предност и изједначити на 2:2. Ипак, гости су показали карактер и до краја четвртине ухватили су прикључак – 19:13.

Истанбулска екипа пренела је добру игру и на другу деоницу, те је од -17 дошла до +10 за само десетак минута – 27:37. Реал је потпуно стао, били су у шоку и на полувремену су имали чак једанаест поена заостатка – 36:47.

Ефес је за шест минута дао нула поена, а онда је за преосталих четрнаест убацио 47.

Мадриђани су боље отворили друго полувреме, дошли до -4, али баш као и у првом периоду игре – Ефес је имао одговор. Мицић је погодио две важне тројке и гости су поново „дланом о длан“ дошли до двоцифрене предности, 51:66. До краја деонице Реал је успео да смањи заостатак, те се у последњу четвртину ушло са резултатом 57:66.

У четвртом кварталу Реал је поново успео да се врати из великог заостатка. Сјајном одбраном и течном игром у нападу истопили су двоцифрени заостатак, потом су и повели, те Ефес, баш као и у трећој утакмици није успео да се врати.

Урнебесан гаф кошаркаша Морнара: „Умало га не послах за Никшић“ /видео/