Звезда од проблема до фуриозне завршнице – главни циљ је корак ближе! /видео/

© Фото : АБА лига/Црвена звезда мтсДетаљ са утакмице Црвена звезда – Игокеа
Детаљ са утакмице Црвена звезда – Игокеа - Sputnik Србија, 1920, 03.05.2021
Црвена звезда је победила Игокеу у првом мечу полуфинала плеј-офа АБА лиге, резултатом 76:61 на домаћем паркету.
Звезда је дошла до тријумфа над Игокеом који их је довео надомак пласмана у велико финале регионалног првенства, а до пролаза ће моћи већ 7. маја, када се игра реванш у Лакташима.
Црвено-бели су питање победника „преломили“ у последњој четвртини, док је током целог меча виђено неколико атрактивних потеза и много промена у вођству.
Подсетимо, у другом полуфиналу се, од 21.00 у Подгорици, састају Будућност и Морнар. Победник АБА лиге ће, уколико не дође до напрасне и драстичне промене у последњим тренуцима, наредне сезоне играти у Евролиги, али и подићи трофеј најбоље екипе на Јадрану, што је главни циљ јединог представника Србије у плеј-офу.
​Почетак прве плеј-оф утакмице ове сезоне био је доста „тврд“, без пуно поена и уз неколико фаулова.
Средином деонице виђен је нешто бржи темпо уз по неколико тројки на обе стране и сјајну индивидуалну представу Корија Волдена, којом су цвено-бели дошли до предности од 15:12.
Ипак, није било потребно много времена да се поново уђе у серију промашаја, пре свега захваљујући доброј комбинованој зонској одбрани домаћина.
После уводних десет минута на семафору је стајао нерешен резултат (20:20).
​Резултатска „клацкалица“ била је на програму и током друге четвртине, а Игокеа је успела да направи серију од 9:0 и поведе.
Тајм-аут Дејана Радоњића уродио је плодом, па је у овим тренуцима меча серију направила Звезда, која је вођство вратила на своју страну.
У завршници првог дела игре сјајан је био центар гостију Џеки Кармајкл, па је на полувремену резултат био у корист тима из Републике Српске39:42.
​Звезда је у сличном ритму почела трећу четвртину, па је Игокеа одличном тимском игром у нападу наставила да чува предност.
Играло се у потпуном егалу, а средином деонице у помоћ саиграчима прискочио је капитен Бранко Лазић, који је бриљирао на обе стране терена, а највише допринео са две погођене тројке.
Након још једне тројке Лазића, али и његовог паса за алеј-уп Добрића, Звезда је успела да се избори за предност пред улазак у последњих десет минута (56:55).
​За прва три минута четврте четртине виђено је 11 поена, од чега је осам завршило у кошу Игокее, чиме је домаћин дошао до +6.
Игокеа се није предавала, покушавајући да себи својственом игром смањи заостатак и уведе меч у неизвесну завршницу, али је деловало као да је екипи из Лакташа понестало снаге.
Уз неколико мањих „кошкања“, један сумњив неспортски фаул Марка Симоновића и доста промашаја на пред кошем домаћина, меч је рутински приведен крају.
Звезда је на крају забележила убедљив тријумф после фуриозне завршнице, иако је у неколико тренутака током меча била у подређеном положају, пре свега захваљујући гранитној одбрани којом је противнику допустила да постигне свега шест поена у последњих десет минута.
​Најбољи код победника био је Џордан Лојд са 21 поеном.
Истакао се и његов амерички сународник Кори Волден са 13 поена, четири скока и три асистенције, док је 12 поена уз девет ухваћених лопти имао Огњен Добрић.
Леброн Џејмс и Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 01.05.2021
„Са Јокићем и у кафану, Леброн би био председник Америке да је као он“
Као човек одлуке се, ипак, може окарактерисати Бранко Лазић, који је имао десет поена и преломио меч у трећој четвртини.
На другој страни једини двоцифрени био је Един Атић са 15 поена, уз којих је имао и четири асистенције.
Џеки Кармајкл је додао седам поена, уз четири скока и пет асистенција, али је био превише неприметан у другом полувремену.
Бивши центар Звезде Никола Јовановић је имао девет, а бивши плејмејкер Партизана Стефан Пот шест поена.
Обрадовић добио спор за Звездом – Човић: Да сачувам и клуб и легенду /видео/