Звезда уништила Игокеу и пласирала се у финале АБА лиге

© Фото : АБА лига/Драгана СтјепановићДетаљ са утакмице Црвена звезда – Игокеа
Детаљ са утакмице Црвена звезда – Игокеа - Sputnik Србија, 1920, 11.05.2021
Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале АБА лиге победом над Игокеом на домаћем терену резултатом 76:53 (24:12, 24:23, 9:16, 19:2)
Звезда је успела да одбрани домаћи терен по други пут и да после такозване мајсторице избори пласман у ново финале.
У борби за пласман у Евролигу и трофеј, који српски клуб брани, бориће се са екипом подгоричке Будућности, од 16. маја. Биће то трећи пут заредом да се две поменуте екипе састану у финалу, а црвено-белима је ово седми пут да се боре за титуле.
Изабраници Дејана Радоњића су веома мотивисано ушли у дуел, што се одразило на резултату.
Предност црвено-белих је расла корак по корак, да би при крају прве четвртине била и двоцифрена, па је после првих десет минута било 24:12.
​Игокеа је одлично почела другу четвртину, после тројке Давидовца, и успела да уз две одбране повеже и два добра напада, због чега је Радоњић реаговао тајм-аутом.
Одмор је уродио плодом, пошто су црвено-бели од тог тренутка кренули да играју изузетну одбрану за коју изабраници Драгана Бајића нису имали решење.
Серијом Давидовца Звезда је успела да направи нову серију, али се Игокеа није предавала, па је одговорила са 9:0.
Звезда је некако успела да одбије тај налет клуба из Лакташа, те је на полувреме отишла са предношћу од 48:35.
​Пауза као да је више пријала Игокеи, које је трећу четвртину успела да реши у своју корист резултатом 16:9 и да приђе на прихватљивих шест поена заостатка у одлучујућој деоници.
Ипак, Дејан Радоњић је у финишу успео да тргне екипу из летаргије у коју је упала, па су црвено-бели на крају, пре свега монструозном одбраном, што потврђују свега два примљена поена, наспрам 19 постигнутих, прегазили ривала и на доминантан начин се пласирали у финале - 76:53.
​Блистао је Дејан Давидовац који је постигао 22 поена, у одлучујућој трећој утакмици, која је Звезди трасирала пут у велико финале АБА лиге.
Џордан Лојд је постигао 15, док су по 11 забележили Добрић и Ноко.
На другој страни најбољи је био Ентони Клемонс са 15 поена, а најбоље га је пратио Џеки Кармајкл са 12.
Јокић дели Америку: „То што причаш је лудост“ /видео/