Меч сезоне – Звезда слави момка из Книна и повратак из „мртвих“! /видео/

© Фото : АБА лига/Драгана СтјепановићОгњен Добрић, кошаркаш Црвене звезде, закуцава против Будућности
Огњен Добрић, кошаркаш Црвене звезде, закуцава против Будућности - Sputnik Србија, 1920, 18.05.2021
Црвена звезда је савладала Будућност резултатом 85:79 и повела са 2-0 у финалу АБА лиге после једне од најбољих партија у каријери Огњена Добрића, играча рођеног у Книну.
Црвено-бели су поново надиграли Подгоричане у дворани „Александар Николић“ и дошли на корак до нове титуле АБА лиге.
Прилику да заврше посао имаће у „Морачи“ 22. маја, када се игра прва од потенцијално две утакмице у којима ће Будућност бити домаћин.
Звезди су поново помогли навијачи који су успели да уђу у дворану, а због којих је, подсетимо, кажњена у првој утакмици финалне серије.
Вероватно најбољи меч ове сезоне у АБА лиги обележилил су сјајни Огњен Добрић, који је имао 27 поена, али и повратак Звезде која је губила са девет разлике током првог дела последње четвртине, након што је у једном тренутку имала и 20 поена предности.
​​Звезда је феноменално почела утакмицу, не допустивши Будућности да дише у нападу, а играјући са много енергије у нападу.
Лојд је на почетку преузео улогу организатора игре, па је на крилима његове добре игре домаћин повео са 10:1.
​Тек после пола прве четвртине Подгоричани су успели да постигну поен који није дошао са линије слободних бацања, а занимљиво је да су током целе прве деонице шутнули чак 12 слободних бацања, наспрам противникова четири.
Ипак, и поред тога у Звездиној игри није било лоших сегмената, па је после одличне игре Добрића на обе стране после прве деонице било – 30:17.
​Добра игра шампиона Србије из прве се пренела у другу деоницу, па је предност наставила да расте.
После око 12 минута игре било је невероватних 20 поена предности за Звезду, али се Будућност није предавала, па је моментално одговорила серијом 8:0.
Серију гостију прекинуо је Давидовац, а да бриљира је наставио Добрић, који је до полувремена постигао 17 поена, те је био најзаслужнији што његова екипа има 14 поена предности на великом одмору – 55:41.
​Једини расположени код гостију био је Данило Николић, који је полувреме завршио са 13 поена, да би сјајну игру пренео и у наставак.
Будућност је великом брзином успела да се врати на једноцифрен заостатак, а она и да настави да игра јако добру одбрану и да показује већу жељу за победом, барем у тим тренуцима.
Серијом 15:2 Будућност је успела да дође до прве предности у мечу, на отприлике 13 минута до краја утакмице.
Трећа четвртина на крају је завршена резултатом 29:8 за Будућност, а томе је највише допринео катастрофалан скок Звезде и много лаких поена за госте под обручем.
Звезда није могла ништа да погоди у нападу, док су исти обиловали и изгубљеним лоптама, па је пред улазак у последњих десет минута било – 63:70.
​Трећа деоница почела је украденом лоптом Лазића, чиме су на мотивацији добили и малобројни навијачи у „Пиониру“, али црвено-бели то нису успели да искористе како су могли, те су наставили да јако лоше граде дефанзивни скок.
Ниво игре гостију је у наредних неколико минута благо опао, али црвено-бели никако нису успевали да консолидују своје редове, па су наставили са пропустима и у одбрани и у нападу, што је гостима помогло да без већих проблема чувају предност.
Ипак, времена је било довољно да Звезда поново пронађе ритам и меч уведе у праву драму.
Серијом 11:2, за коју је највише заслужан био феноменални Добрић, српски тим је повео на нешто више од три минута до краја и натерао Дејана Милојевића да позове два тајм-аута у кратком периоду.
Звезда је прилику да докрајчи противника пропустила са две изгубљене лопте у два везана напада. Тројку за предност гостију погодио је Ивановић, али је моментално истом мером узвратио херој Добрић, који је неколико секунди касније украо лопту и донео Звезди напад на +2 на 55 секунди до краја.
Уследио је фаул над Лојдом, који је на 33 секунде до крај погодио оба слободна бацања за +4, да би затим најбољи играч гостију Данило Николић промашио шут за три поена први пут на утакмици, после 6/6, чиме су Подгоричани остали без шанси да дођу до победе.
И у последњих двадесетак секунди десило се много тога занимљивог, уз по блокаду на обе стране, али промене резултата није било, па су црвено-бели кренули у велико славље.
Добрић је експлодирао и меч завршио са 27 поена, пет скокова и три асистенције.
Најбоље су га пратили Џордан Лојд са 16 поена, пет скокова и шест асистенција и Лендри Ноко са 15 поена и седам ухваћених лопти.
Истакао се и искусни Марко Симоновић, који је уз Добрића био најбољи у завршници, а меч је завршио са десет поена.
На другој страни незаустављив је био Данило Николић са 26 поена и осам скокова.
Истакли су се и Џастин Кобс са 14 поена и пет асистенција и Никола Ивановић и Мелвин Еџим са по 12 поена.
​► Од Павелићеве џамије до одговора Нетанијахуу: „Моји људи никада неће бити на страни агресора“