Звезда опет пала у Подгорици!

© Фото : АБА / Драгана СтјепановићДетаљ са утакмице Будућност - Црвена звезда
Детаљ са утакмице Будућност - Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 24.05.2021
Кошаркаши Црвене звезде доживели су и други пораз у финалној серији АБА лиге против Будућности, резултат меча у Подгорици је био 81:80 после драматичне завршнице, а првак регионалног такмичења биће познат после мајсторице у Београду, где су црвено-бели претходно уписали два тријумфа.
Никола Миротић у литији - Sputnik Србија, 1920, 23.05.2021
Човеку великог срца су многи окренули леђа – због „издаје“
Меч је решен у драматичној завршници, Звезда је имала два напада за победу, али су били непрецизни и Џордан Лојд и Дејан Давидовац
Утакмицу је поново обележило много фаулова, црвено-белима је досуђено чак 35, док су домаћи санкционисани 17 пута, што је била разлика и у броју изведених слободних бацања.
Најефикаснији у победничком тиму био је Џастин Кобс са 22 поена и седам асистенција, Лука Митровић, бивши капитен Звезде имао је 13 поена, Никола Ивановић је додао 11, а Зоран Николић десет.
На другој страни Џордан Лојд је уписао 23 поена, Огњен Добрић је забележио 13, а Лендри Ноко је меч завршио са 12 поена и седам скокова.
Упркос лошем старту меча Звезда је серијом 7:0 стигла до предности, а она је на половини прве деонице износила и 11 поена.
Будућност је у наставку успела да успостави контролу и умањи заостатак, али је црвено-бели тим на први мали одмор отишао са четири поена вишка.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 23.05.2021
Шок за Николу Јокића! /видео/
Наставак је донео добру игру екипе тренера Дејана Радоњића, међутим Будућност се није предавала и после пет минута у другој четвртини стигла је до коша разлике.
До краја полувремена Будућност је имала и само поен заостатка, али је ипак Звезда са три поена вишка отишла на полувреме.
У другом полувремену тренер подгоричке екипе Дејан Милојевић остао је без стартног центра Вилија Рида што је Звезда искористила и на крилима расположеног капитена Бранка Лазића и његових тројки повратила је предност из прве четвртине и најавила тријумф.
Звезда је упала у празан ход у финишу треће деонице, тројка Дејана Давидовца је одбила налет Будућности, али је домаћима нови залет дао неспортски прекршај Корија Волдена, међутим само један поен из тог фаула омогућио је црвено-белима да остану на пристојној разлици.
Никола Миротић - Sputnik Србија, 1920, 21.05.2021
Православна Европа! /видео/
Тензије су обележиле и последњи квартал, Звезда је одржавала предност, али је веома брзо Будућност стигла до пола коша заостатка, а после размена тројки дошло се и до изједначења на 76:76, три и по минута до краја утакмице.
Будућност је први пут после прве четвртине повела након прекршаја Џордана Лојда над Николом Ивановићем, а на два и по минута до последње сирене црногорски тим је водио са 78:76, али је серијом од 4:0 Звезда вратила предност, кошем Огњена Добрића па његовом асистенцијом за Огњена Кузмића.
У последњем минуту Данило Николић је промашио тројку, Зоран Николић је уписао скок и реализовао два слободна бацања за изједначење на 80:80, 47 секунди до краја утакмице, а на седам секунди Лазић је направио прекршај.
Једно слободно бацање је погодио Кобс, Радоњић је затражио минут одмора за последњи напад, али је Лојд промашио, на шест десетинки до краја, што је оставило довољно времена, међутим не и за погодак, иако је Давидовац упутио лопту ка кошу.
Серија је изједначена на 2-2 и шампион АБА лиге ће бити одлучен у мајсторици у Београду у петак.