Лејкерси одговорили критичарима, „ванземаљци“ из Бруклина газе /видео/

© AP Photo / Ross D. FranklinКошаркаш ЛА Лејкерса Леброн Џејмс
Кошаркаш ЛА Лејкерса Леброн Џејмс - Sputnik Србија, 1920, 26.05.2021
Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса победили су на гостовању Финикс Сансе 109:102, те је резултат у серији сада изједначен, 1-1.
Лејкерси су се нашли на мети критика након прве утакмице коју су изгубили 99:90, и баш као што раде велики тимови два дана касније су одговорили истим критичарима.
Ентони Дејвис одиграо је јако лош меч на старту серије, те је овога пута био знатно бољи и са 34 поена, 10 скокова и седам асистенција предводио је екипу до тријумфа.
Од друге четвртине екипе из града анђела налазила се у константној предности, међутим, током четврте четвртине, након коша Ејтона, Санси су се вратили и преузиле вођство – 90:89.
Уследила је драма, а један од кључних кошева постигао је Дејвис када је на два минута до краја убацио тројку за +6, 98:92. АД је потом и постигао дба бацања, те су Лејкерси ушли са +8 у завршницу, 100:92.
Дејвис је начео Сансе, а утакмицу је окончао Леброн Џејмс тројком на 50 секунди до истека времена. Најбољи кошаркаш данашњице погодио је за +9 и Финикс није успео да се врати – 103:94.
Џејмс је утакмицу завршио са 23 поена и девет асистенција, Шрудер је убацио 24, а Драмонд је имао 15 и 12 скокова.
У пораженом тиму Букер је постигао 31 поен, Ејтон је имао 22, док је Крис Пол одиграо само 23 минута због повреде рамена. Искусни Пол кључ је за успех Санса и ако не буде у стању да се опорави, тешко ће франшиза из Аризоне парирати Лејкерсима.

Бруклин Нетс – Бостон Селтикс 130:108 (2-0)

Бруклин Нетси оправдали су улогу фаворита и у другој утакмици, те се налазе на две победе од пласмана у другу рунду плеј-офа.
Нетси, убедљиво најталентованији тим у лиги, меч су преломили у првом полувремену добивши овај период ире 71:47.
До краја се питање победника није постављало и Бруклин без већих проблема долази до 2-0.
Најефикаснији у победничком тиму био је Кевин Дурент са 26 поена, Херис је постигао 25, Харден 20 уз седам асистенција, а Ирвинг је меч завршио са 15.
Код Селтикса подбацио је Џејсон Тејтум који је постигао свега девет поена, а најефикаснији био је Маркус Смарт са 19 поена и шест асистенција.
Серија се сада сели у Бостон у ком ће Нетси покушати да заврше прву рунду.