Звезда прескочила Златибор и заказала двобој са Чачанима

© Фото : Фото: КК Црвена звездаЦрвена звезда кошарка
Црвена звезда кошарка - Sputnik Србија, 1920, 01.06.2021
Кошаркаши Црвене звезде су у два дана без проблема изашли на крај са Златибором у четвртфиналу плеј-офа Суперлиге Србије. У другом мечу црвено-бели су као гости такође били убедљиви, победивши резултатом 91:68, те ће им ривал у полуфиналу бити Борац из Чачка.
Никола Јокић и Ентони Дејвис - Sputnik Србија, 1920, 01.06.2021
Имао је „идиотске аргументе“, али је признао: Нико као Јокић /видео/
Другој утакмици Звезде и Златибора у само два дана, претходила је бакљада „Делија“ на планинској лепотици у част освајања титуле АБА лиге победом у финалу над тимом Будућности.
Чета Дејана Радоњића која доминира Јадраном, практично нема времена за предах због згуснутог распореда. Ипак, ни то не представља проблем да Давидовац, Лазић и другови деле лекције осталим ривалима.
​Од самог старта утакмице на Златибору, црвено-бели који су први меч играли у комбинованом саставу што им дозвољава јак ростер, контролисали су ток меча.
Прву четвртину решили су у своју корист резултатом 21:13. Није Звезда допуштала себи било какво опуштање против релативно слабијег ривала, већ је наставила у истом ритму, па јој је припала и друга четвртина резултатски - 26:19.
До краја сусрета су изабраници Дејана Радоњића додатно повећали разлику, те је на крају сусрет на Златибору окончан резултатом 91:68. Најефикаснији у табору црвено-белих били су Огњен Добрић који је постигао 21 поен, Кузмић га је пратио са 16.
С друге стране, у редовима Златибора бољи од осталих био је Кутлешић са 14 поена, док је Чабрило додао један мање. Црвена звезда у полуфиналу плеј-офа Суперлиге игра против Борца из Чачка.
► Кокошков је изабрао тим за Србију, али шта је план за Турску?