Партизан немоћан – Мега преко црно-белих до историјског финала!

© Фото : АБА / ФМПФилип Петрушев
Филип Петрушев - Sputnik Србија, 1920, 05.06.2021
Кошаркаши Партизана нису успели да се пласирају у финале Кошаркашке лиге Србије, пошто су поражени од Меге 82:68 у трећој утакмици полуфинала домаћег првенства.
Мега, најмлађа екипа на овим просторима, направила је историјски успех пошто се први пут пласирала у финале КЛС-а.
Са друге страбе криза црно-белих само је настављена, те најтрофејнији српски кошаркашки клуб трећи пут у последње четири сезоне неће играти у утакмици за трофеј шампиона Србије.
Филип Петрушев - Sputnik Србија, 1920, 03.06.2021
Петрушева ударали, провоцирали, а он шмекерски одговорио: „Никад против Партизана“
Овога пута зауставила их је талентована екипе Меге која ће у великом финалу играти против Црвене звезде или Борца (Звезда води 1-0).
Млади кошаркаши, предвођени с клупе Владом Јовановићем, утакмицу су преломили у последњој четвртини у којој су константно имали двоцифрену предност.
Најефикаснији у победничком тиму био је Малколм Казалон са 18 поена, Симоновић је постигао 17, а Церовина и Петрушев по 14 поена.
Код Партизана истакао се Огњен Јарамаз са 19 поена, Мика је постигао 12, али се и повредио.
Партизан није имао довољно расположених кошаркаша, јако лоше су шутирали из игре и генерално завршили су сезону онако како су је и одиграли – јако тужно.
На почетку утакмице гледали смо егал меч, екипе су се смењивале у вођству, те је после десет минута игре резултат био 18:17 за Мегу.
У другој четвртини домаћи кошаркаши успели су да направе нешто осетнију предност, а крајем деонице десио се детаљ који је вероватно преломио меч.
Ерик Мика, који је до тог тренутка играо одличан меч, доживео је тешку повреду и завршио је утакмицу. Мега је на полувремену имала осам поена предности, 43:35.
Током треће и четвртине четвртине, изабраници Владе Јовановића одржавали су предност и на крају су заслужено победили Партизан.
Српска хаубица у Шпанији – Аврамовић за Спутњик открива зашто не види себе међу „вечитима“
Сјајни Мицић поново засенио Гудурића – Ефес пред дуплом круном!
Легенда одлази из Санкт Петербурга – да ли је решење Џордан из Звезде?