Звезда декласирала Мегу и повела у серији!

© Фото : АБА лига / КК Црвена звездаКошаркаши Звезде
Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија, 1920, 09.06.2021
Кошаркаши Црвене звезде су савладали екипу Мега Сокербета резултатом 98:69 и повели са 1:0 у финалној серији Суперлиге Србије.
Марина Маљковић на рукама својих бронзаних девојака. - Sputnik Србија, 1920, 08.06.2021
„Србија је увек ишла тежим путем“
Шампиона АБА лиге је до победе водио сјајни бек Огњен Добрић са 20 поена, Алекса Раданов је додао 15, а Марко Јагодић-Куриџа је уписао 12.
Двоцифрени поентерски учинак је имао још Лендри Ноко са десет поена, док су Бранко Лазић и Џордан Лојд имали по девет.
У пораженом тиму бољи од осталих био је Малком Казалон са 16 поена, десет је додао Карло Матковић, а Марко Симоновић је имао осам.
Подбацио је Филип Петрушев, за 20 минута је уписао само један кош из игре за укупно пет поена.
Звезда је бриљантно ушла у меч, прву четвртину је добила са 31:17, а до полувремена је разлику подигла и на 20 поена.
У наставку је тим тренера Дејана Радоњића је одржавао, а потом и повећао разлику, на максималних 29 поена.
Шампион Србије ће постати екипа која прва дође до три победе у серији, а наредни меч је заказан за 11. јун.
► „Не може да скочи, спор, лош дефанзивац...“: Мајица о којој прича свет /фото/
► Јокића чека највећи уговор у историји кошарке – 241.000.000 долара!