Богдан и Атланта прокоцкали брејк /видео/

© AP Photo / ElsaБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 12.06.2021
Богдан Богдановић, баш као и Никола Јокић, није имао среће у ноћи између петка и суботе. Његова Атланта поражена је на свом паркету од Филаделфије резултатом 127:111, па је тако прокоцкан брејк предности, и сада Севентисиксерси воде 2:1 у полуфиналу Источне конференције.
Српски бек убацио је 19 поена уз четири скока за 40 минута проведених на терену, док је Треј Јанг био најефикаснији актер „јастребова“, посстигао је 28 поена и имао осам асистенција, док је Колинс био на коти 23, а Галинари на 17.
Никола Јокић МВП - Sputnik Србија, 1920, 12.06.2021
Јокић примио МВП награду и исписао историју, али ни то није помогло /видео/
С друге стране, истакао се снажни центар, исти онај којег је Никола Јокић одувао у трци за МВП титулу - Џоел Ембид, са 27 поена, девет скокова и осам асистенција.
Ембид је имао подршку од Тобајаса Хериса који је бројао до 22 поена, имао је и осам скокова.
Атланта је у потпуности подбацила у шуту, то потврђује и мизеран учинак у покушајима за три поена, свега шест из чак 22 покушаја. Шутерска немоћ Хокса против инспирисане Филаделфије није могла никако другачије да се заврши, него убедљивим поразом.
Атланта је за 48 минута имала свега 15 тимских асистенција, Филаделфија чак 27. Већ у другој четвртини Фила је имала плус 11, то је у том тренутку био најубедљивији заостатак Хокса на домаћем паркету од старта плеј-офа.
​Богдан Богдановић је до полувремена убацио 15 поена, а меч је на крају окончао са 19, али се утопио у лоше шутерско вече Атланте.
Одлука о победнику пала је у трећој четвртини, тада се Филаделфија одлепила већ у уводним минутима на плус 14, и онда је предност настављала да расте, Богдану и екипи није било спаса.
Наредни меч полуфиналне серије истока заказан је за ноћ између понедељка и уторка од 01.30.