Богданова екипа урадила (не)могуће! /видео/

© AP Photo / Matt SlocumБогдан Богдановић прославља победу над Филаделфијом са Трејом Јангом
Богдан Богдановић прославља победу над Филаделфијом са Трејом Јангом - Sputnik Србија, 1920, 17.06.2021
Српски кошаркаш Богдан Богдановић и његови Атланта Хокси успели су да ураде нешто што је било практично немогуће, надокнадивши 26 поена заостатка против Филаделфија 76ерса.
Атланта је победила Филаделфију на гостовању резултатом 109:106 и повела са 3-2 у полуфиналу Источне конференције.
Изабраници Нејта Мекмилана не само да су остварили победу као аутсајдери, него су то успели да ураде иако су статистичари у једном тренутку 76ерсима давали 99,1 одсто шанси за победу.
То је било зато што је домаћин средином треће четвртине водио са 26 разлике, на мање од два минута до краја исте је било +22, док је на четири и по минута до краја меча било +10.
Богдановић је имао проблем са фауловима, те је одиграо само 22 минута и за то време постигао шест поена, три скока и једну асистенцију.
Камерунски центар Џоел Ембид, којег и даље мучи повреда менискуса, доминирао је од самог почетка, па је тако предност Филе после прве деонице била 38:24.
Атланта је тонула све дубље и дубље, да би крајем првог полувремена било +26 за домаћина.
Ни током треће четвртине није било много боље, пошто Хокси никако нису успевали да значајније смање заостатак, а Богдановић је добио пету (претпоследњу дозвољену) личну грешку.
Али, онда...
​Серијом феноменалног ветерана Луа Вилијамса, који практично није могао да промаши, Атланта је унела нервозу у игру изабраника Дока Риверса.
Недуго затим преокрету се укључио и Треј Јанг, који је и разигравао и погађао, па су Хокси меч завршили серијом 15:2 – и дошли до меч лопте.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 14.06.2021
„Шокиран сам да су то урадили Јокићу“ /видео/
Најбољи код победника био је поменути Јанг са 39 поена (10/23 из игре, 17/19 бацања) и седам асистенција.
Џон Колинс је имао 19 поена и 11 скокова, Данило Галинари 16 поена и осам скокова, а Лу Вилијамс 15 поена и две украдене лопте.
На другој страни поново је експлодирао Џоел Ембид са 37 поена, 13 скокова, пет асистенција, две украдене лопте и четири блокаде.
Сет Кари је убацио 36 поена, док нико више у целом тиму није би двоцифрен.
Шести меч серије игра се у ноћи између петка и суботе у Атланти.