Ацо Петровић понизио Хрватску усред Сплита!

© Фото : ФИБААцо Петровић – селектор Бразила
Ацо Петровић – селектор Бразила - Sputnik Србија, 1920, 30.06.2021
Кошаркаши Бразила победили су Хрватску 94:67 у квалификацијама за Олимпијске игре. Екипа Аца Петровића одиграла је фантастичну утакмицу и одржала је чак кошарке Ватренима у Сплиту.
Хрватска је у дуел ушла као фаворит, али Бразил на клупи има човека који зна како кошаркаши ове репрезентације дишу – Аца Петровића – који је на феноменалан начин припремио утакмицу.
Од старта дуела Бразил је играо одлучно, чврсто, нису оклевали и после десет минута игре резултат је био 25:20. У саставу Хрватске био је Бојан Богдановић, али кошаркаш Јуте није имао најбоље шутерско вече.
Већ у другој четвртини кренула је да расте предност „Селесаа“ и овога пута одбрана је била кључ. Свели су Хрвате на свега 14 поена у четвртини и са +11 отишли су на паузу, 45:34.
​У другом полувремену потпуно се распала игра Хрватске. Предност гостију само је расла и у четвртој деоници дошли су до максималних +30 (92:62).
На крају су славили 94:67 и као првопласирани прошли су у полуфинале. Хрватска ће за пласман међу четири најбоље играти против Туниса који су Бразилци добили дан раније.
У другој групи играју Немачка, Мексико и Русија и тамо ће, вероватно, Немци и Мексиканци проћи даље.
Најефикаснији у победничком тиму био је Рафа Хетшајмер са 20 поена, Кабокло је постигао 17, а Меиндл 14 поена. Код Хрвата бољи од осталих био је Богдановић са 16, а Укић је додао 13.