Сунца „спржила“ Јанисову дружину на старту финала НБА – заиграо и несуђени Србин /видео/

© AP Photo / Ross D. FranklinФренк Камински са бројем 8
Френк Камински са бројем 8 - Sputnik Србија, 1920, 07.07.2021
Кошаркаши Финикс Санса повели су са 1-0 у финалној серији плеј-офа НБА лиге против Милвоки Бакса, победом резултатом 118:105, уз епизодну ролу Френка Каминског, несуђеног српског репрезентативца.
Лука Дончић у дресу Словеније - Sputnik Србија, 1920, 05.07.2021
Дончић помешао српски и словеначки после историјског успеха /видео/
Момак који има српске корене и био је у прошлости гост Београда, на терену је провео нешто мање од четири минута – без учинка.
Ипак, он је славио тријумф који је Финиксу обезбедила велика тројка – Крис Пол је имао 32 поена уз девет асистенција, Девин Букер је додао 27, док је Деандре Ејтон господарио обручима са 22 поена и 19 скокова.
Сјајну тимску игру Финикса употпунили су Микал Бриџис са 14, те Камерон Џонсон и Камерон Пејн са по десет поена.
На другој страни, за тим Милвокија је наступио некадашњи најбољи играч лиге Јанис Адетокумбо, упркос повреди, а меч је завршио са 20 поена и 17 скокова, док је најбољи поентер у његовом саставу био Крис Мидлтон са 29 поена.
Двоцифрени учинак имали су још Брук Лопез са 17 и Џру Холидеј са десет поена, али и девет асистенција и седам скокова.
Финикс је од старта преузео контролу над дуелом, имао је четири поена вишка после прве четвртине, а та разлика је дуплирана до полувремена.
Тим тренера Монтија Вилијамса је наставио у истом ритму, увећао је разлику за још осам поена пред последњу деоницу, у којој је Милвоки успео само делимично да ублажи пораз, пред 16.500 гледалаца у хали у Финиксу.
Наредна утакмица је на програму у ноћи између четвртка и петка, такође у Финиксу.
► Кари Пешић припрема књигу, а за Спутњик каже: Кошарка је за нас – борба!
► Поноћна „бомба“ у Хумској – Американац појачао Партизан!