Србија испустила +11 и остала без медаље на Светском првенству

© Фото : ФИБАДетаљ са утакмице Србија – Канада – У19
Детаљ са утакмице Србија – Канада – У19 - Sputnik Србија, 1920, 11.07.2021
Млади српски кошаркаши поражени су од Канаде – 101:92 – у мечу за треће место на Светском првенству за играче до 19 године. Изабраници Зорана Лукића нису успели да освоје медаљу, али су и поред тога оставили добар утисак.
Орлићи су дан раније изгубили од Француске у тесном полуфиналном мечу, и у недељу су имали велику шансу да дођу макар до бронзе на Мундобаскету.
Били су на добром путу у трећој четвртини, водили су једанаест поена, али нису физички издржали и на крају су доживели пораз – 101:92.
Млади српски кошаркаши играли су перфектан турнир до полуфинала, међутим, слично као и у мечу са Канадом, стали су у једном тренутку и противник, који је физички надмоћнији, сломио је отпор наших кошаркаша.
Тако је било и против Канаде. Србија је огромном серијо, 24:5, надокнадила петнаест поена заостатака (45:30) и на полувреме је отишла са +4, 54:50.
Моментум је био на нашој страни, у трећој четвртини предност екипе Зорана Лукића износила је и +11 (61:50), али Канада је успела да се врати и пред четврту деоницу резултат је био изједначен – 74:74.
Тада су талентовани играчи Канаде потпуно преузели контролу и до краја сусрета нису испуштали предност – 101:92.
Најефикаснији у пораженом тиму био је Мушикић са 25 поена, Петровић и Стефановић постигли су 16, Јоксимовић 15, а Јовић 14 поена. Канађене су предводили Матурин са 31 поеном и Нембхард са 21.
У великом финалу у 21 час састају се Америка и Француска.