Тенис
    Преузмите краћи линк
    Аустралијан опен (116)
    0 380

Српски тенисер Душан Лајовић пласирао се у осмину финала Аустралијан опена победом над Шпанцем Педром Мартинесом од 3-1 у сетовима.

Лајовић је одиграо још један сјајан меч и уписао трећу победу у низу у Мелбурну – 6:7, 7:5, 6:1,6:4.

Он је до победе дошао после три часа и 15 минута тениса, а ривал у осмини финала биће му немачки тенисер Александер Зверев.

После велике борбе у првом сету први брејк је направио Мартинес и повео са 5:4, али је Душан у наредном спасао три сет лопте и брејком се вратио у сет.

Ипак, иако је повео са 4:1 у тај-брејку, први део игре припао је шпанском играчу.

​У другом сету је Душан умало од готовог направио вересију, пошто је брејк чувао све до тренутка када је требало да изједначи у сетовима.

Мартинес се вратио на 5:5, али је наш представник моментално узвратио и, недуго затим, одсервирао за 1-1.

Потпуна доминација нашег тенисера виђена је у трећем сету, где је чак три пута одузео сервис ривалу.

Прву брејк лопту у четвртом сету имао је Мартинес, али ју је Лајовић спасао, а онда се спремио за напад у кључном моменту.

Шпанац је сервирао за останак у мечу при резултату 5:4 за Лајовића, али му се нервоза увукла у игру, па је Душан искористио другу меч лопту и дошао до заслужене победе.

Лајовић и Зверев су се два пута састали у каријери, а оба пута је победе односио Немац.

Играли су 2018. године на Ролан Гаросу, када је Немац тријумфовао после преокрета са 3-2, а онда на истом турниру и годину дана касније, када је резултат био идентичан.