Крај за Надала у Аустралији, Циципас преокретом до полуфинала!

© AP Photo / Hamish BlairРафаел Надал
Рафаел Надал - Sputnik Србија, 1920, 17.02.2021
Рафаел Надал, други тенисер света, доживео је пораз у четвртфиналу Аустралијан опена од Стефаноса Циципаса у веома драматичном мечу после пет одиграних сетова и више од четири сата игре – 3:6, 2:6, 7:6, 6:4, 7:5.

Циципас ће се за финале борити са руским тенисером Данилом Медведевим.

Надал је релативно лако добио прва два сета, али у трећем је било јасно да и даље има проблем са повредом леђа, што је Циципас искористио и онемогућио ривала да у тај-брејку стигне до прилике да заврши меч.

Меч је био веома изједначен на старту, тенисери су чували своје сервис гемове, а Надал је у осмом гему успео да направи брејк, те да у деветом искористи прву сет лопту и поведе са 1:0.

Надал је у сјајном ритму започео други сет, до шестог гема је направио два брејка и за 42 минута је стигао до предности од 2:0.

Сервери су у трећем сету били веома сигурни, па је победник тог периода меча морао да буде решен у тај-брејку. Више концентрације је имао Циципас, искористио је другу сет лопту и освојио први сет у мечу.

Грчки тенисер у четвртом сету није дозволио понављање сценарија из другог, спасао је три брејк лопте за Надала до шестог гема, у деветом је искористио своју прву, а у десетом завршио сет и дошао до изједначења.

Велика борба је виђена у петом сету, у првих десет гемова није било ниједне брејк шансе, али је у једанаестом „са нулом“ Циципас узео Надалов гем и стигао на корак од победе.

Уследио је драматичан дванаести гем, грчки тенисер пропустио је две меч лопте, Надал је затим имао брејк шансу, али је ипак Циципас трећом меч лоптом успео да комплетира преокрет и пласира се у полуфинале Аустралијан опена.

Новак одбија да ћути, опет је подигао буру и добио подршку од Зверева и Медведева

„‚Силовао‘ ме је“: Украјинац се присетио руске сензације, Ђоковићевог наредног ривала