Дебакл Србије у Краљеву!

© Фото : Тениски савез СрбијеЖенска тениска репрезентација Србије
Женска тениска репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 17.04.2021
Женска тениска репрезентација Србије доживела је максималан пораз од Канаде са 3-0 у мечевима у Били Џин куп такмичењу, одиграном у Краљеву.

Трећи поен Канади донела је Лејла Фернандес победом над Нином Стојановић у спектакуларном дуелу који је трајао три сета.

Укупно два сата и 48 минута су ривалке провеле на терену, а меч је обележио и прекид пошто је у трећем сету, при меч лопти за Фернандесову, у хали у Краљеву нестало струје?!

Ипак, то њу није омело, нити је дало додатну снагу Нини, јесте она успела да спасе једну меч лопту, али је другу њена противница искористила и комплетирала преокрет.

Стојановићева је први сет добила са 6:3, други је истоветним резултатом припао Фернандесовој, а одлучујући период је окончан са 6:4.

Овим поразом Србија није успела да обезбеди пласман у Светску групу и такмичење ће наставити у Евро-афричкој зони.