„Руско тајно оружје“ оправдало улогу фаворита, шокантан крај за Рубљова

© AP Photo / Jean-Francois BadiasРуски тенисер Андреј Рубљов прославља победу против Рафаела Надала
Руски тенисер Андреј Рубљов прославља победу против Рафаела Надала - Sputnik Србија, 1920, 01.06.2021
Аслан Карацев пласирао се у друго коло Ролан Гароса победом над Џенсоном Бруксијем 6:3, 6:4, 6:4. После њега на терену се нашао још један Рус, у питању је Андреј Рубљов који је претрпео изненађујућ пораз од Јан-Ленарда Штруфа, и то у драматичном мечу са пет сетова - 6:3, 7:6, 4:6, 3:6, 6:4.
Лак посао имао је Карацев - „руско тајно оружје“ на старту такмичења у Паризу, па је за два сата проведених на терену поразио двадесетогодишњег тенисера из Сједињених Америчких држава.
У прва два сета Русу су били довољни по један брејк на сервис противника, да би у трећем била виђена нешто напетија борба из које је Карацев изашао као победник.
На старту меча виђен је прилично изједначен тенис, Брукси се суочио са само једном брејк лоптом у осмом гему, те је Карацеву одузет сервис ривалу био довољан да у наредном поведе са 1:0 у сетовима (6:3).
Јапанска тенисерка Наоми Осака по доласку на Аустралијан опен - Sputnik Србија, 1920, 01.06.2021
Бура у Паризу не јењава – јавила се и Американка због које је депресија почела
Друга деоница играла се са нешто више размена него прва, Американац је спасао чак седам брејк лопти, али је први изгубљени сервис у трећем гему одвео Карацева на сет од победе (6:4).
У последњем сету концентрација Руса је попустила те је допустио вођство противнику од 2:0 на старту деонице.
Ипак, експресно је вратио брејк Карацев, а потом у петом гему и повео са 3:2, да би у десетом искористио трећу меч лопту за прву победу на Ролан Гаросу ове године.
У наредном колу Рус ће се састати са бољим из дуела Фернандо Вердаско- Филип Колшрајбер.
Далеко тежи посао на старту Ролан Гароса имао је Андреј Рубљов који није успео да избегне пораз од Немца Штруфа. Руски тенисер, који је имао улогу фаворита јер је седми рекет планете, док је Немац на 42. месту АТП ранг листе, имао је заостатка од два сета, али је успео да га анулира.
И таман када се чинило да ће Рубљов преокренути потпуно ситуацију у своју корист, Штруф је успео да добије пети сет - 6:4, уједно и да упише велики тријумф.
За то му је био довољан само један брејк, који је направио у трећем гему. Покушавао је Рус да се врати из „мртвих“, али безуспешно.