Звезда победила актуелног европског шампиона

© AP PhotoЗвезда победила Макаби
Звезда победила Макаби - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Београду Макаби из Тел Авива са 89:76 (18:20, 20:14, 16:25, 35:17), у утакмици Деветог кола Групе „Е“ и остварили другу победу у Топ 16 фази Евролиге.

Пред нешто мање од 10.000 гледалаца у Београдској арени Звезду су до победе предводили Бобан Марјановић са 19 поена и 17 скокова, Маркус Вилијамс са 17 поена, седам скокова и пет асистенција и Чарлс Џенкинс са 16 поена и пет скокова. Никола Калинић додао је 14 поена.

У екипи актуелног европског шампиона најефикаснији је био Девин Смит са 15 поена, а Џереми Парго убацио је 14 поена и имао је по шест скокова и асистенција. Нејт Линхарт додао је 12 поена, а Алекс Тајус 12 поена и осам скокова.

После девет кола Звезда има две победе и седам пораза, а Макаби шест победа и три пораза.

Звезда је добро почела утакмицу и повела 6:0, али су гостујући тим брзо „вратио“ у игру и преокренуо на 7:6.

Екипе су се смењивале у вођству током прве и друге деонице, а црвено-бели су на полувреме отишли са четири поена предности.

Београђани су одлично почели друго полувреме, у којем су водили и са седам поена, али је Макаби при вођству црвено-белих од 51:45 направио серију 12:0 и тако дошао до шест поена предности.

Када год је Звезда крајем треће и почетком четврте четвртине успевала да се приближи противнику, играчи израелског тима су погађали шутеве за три поена и тако одржавали предност.

Ипак, средином последње деонице, домаћи кошаркаши су везали неколико добрих одбрана, док су у нападу погађали за три поена, па је Звезда захваљујући серији 20:0 два и по минута пре краја повела 15 разлике.

Црвено-бели су до краја утакмице рутински сачували предност и забележили другу победу у Топ 16 фази Евролиге.

Утакмица је одиграна пред око 10 хиљада људи у Арени, што је знатно мања посета него на било ком евролигашком мечу Звезде у Београду ове сезоне, не рачунајући дуел са Албом, који се играо у хали Пионир.

У следећем колу, 12. марта, Звезда ће играти у Истанбулу против Галатасараја, а Макаби на гостујућем терену против Барселоне.