Рус режирао драму у Будимпешти /фото, видео/

© AP Photo / Laszlo BaloghСергеј Карасјов
Сергеј Карасјов - Sputnik Србија, 1920, 27.06.2021
Сергеј Карасјов, руски фудбалски судија, био је главни актер утакмице осмине финала Европског првенства између Холандије и Чешке, када је у 55. минуту сасвим оправдано доделио црвени картон холандском играчу Матајсу де Лихту.
Потпуно збуњујућа ситуација се догодила при резултату 0:0, Де Лихт је имао отворен простор за интервенцију испред нападача Чешке Патрика Шика, али је посрнуо, помало је био и гурнут, међутим тај контакт је сасвим сигурно могао да издржи.
​Док је падао, Де Лихт је руком захватио лопту и спречио да она стигне до Шика, који је био на путу да добије стопостотну шансу.
​Деловало је да ће утакмица бити настављена, Холанђанин је добио само жути картон, али је Карасјов на интервенцију колега из ВАР собе одлучио да се ситуација провери, а потом је и сам отишао до монитора како би на успореном снимку видео шта се догодило.
Одлука је била лака, Карасјов је доделио црвени картон, без икакве дискусије и оправдао поверење УЕФА да му доделе тако важан задатак, сигурним и јасним дељењем правде на стадиону Ференц Пушкаш у Будимпешти.
Карасјов је мање од десет минута касније још једном консултовао колеге, код потенцијалног играња руком фудбалера Холандије у казненом простору, али ту није било потребе да директно реагује.