Фудбалери Италије славе гол против Турске - Sputnik Србија

Италија прегазила Турску на отварању Европског првенства!

Фудбалери Италије победили су Турску 3:0 на отварању Европског првенства које се одржава у једанаест држава широм Старог континента.
Азури“ су одиграли феноменалан меч, а отпор противника сломили су у другом полувремену када су постигли сва три гола.

Поставе:

Италија: Донарума – Спинацола, Кјелини, Бонући, Флоренци (Ди Лоренци 46) – Локатели (Кристанте 74), Жоржињо, Барела – Инсиње (Кијеза 81), Берарди (Бернардески 85), Имобиле (Белоти 81).
Турска: Чакир – Мерас, Сојунчу, Демирал, Челик – Јокуслу (Кахвечи 65), Јазичи (Ундер 46), Туфан (Ајхан 65), Караман (Дервисоглу 76), Чалханоглу – Јилмаз.
Изабраници Роберта Манчинија доминирали су и током првих 45 минута игре, али мрежа Турске је мировала и очекивало се да ће напади домаћина у наставку бити све жешћи.
То се и десило. У 53. минуту Доменико Берарди је лепо прошао, потом је послао оштар центаршут у казнени, а Мерих Демирал се испрачио и грудима несрећно постигао аутогол.
Након ове ситуације распала се игра екипе с Босфора. Италија се није задовољила једним голом, наставила је да напада и у 66. минуту дуплирали су предност.
Спинацола је шутирао, голман му је сјајно одбранио, али није успео да задржи лопту и Ћиро Имобиле је налетео на одбитак. Није му било тешко и савладао је Чакира.
До краја утакмице видели смо још један гол и он је дело Лоренца Инсињеа. После катастрофалне грешке одбране Турске, крилни нападач Италије остао је сâм и рутински је матирао чувара мреже Турске.
Италија је показала зрелост, показала је да је у сјајној форми и послала је снажну поруку осталим фаворитима.
У истој групи у суботу (15.00) састају се Велс и Швајцарска.
Меч између Италије и Турске могли сте да пратите текстуалним путем уз Спутњик, а све занимљивости у вези Европског првенства пронађите у нашем специјалу.
22:51 11.06.2021
20:31 11.06.2021

Победа Италије на почетку Европског првенства!

22:44 11.06.2021
22:36 11.06.2021

Велика грешка одбране Турске.

Лопта је дошла до Инсињеа, лепо је отворио стопало и погодио даљи угао.

22:33 11.06.2021

Сјајну лопту послао је Берарди, али Спинацола није успео да шутира из добре позиције. Спречио га је Ундер.

22:29 11.06.2021

Једва прелазе на половину Италије. Утисак је да ће Азури рутински уписати три бода на старту шампионата.

22:23 11.06.2021

Берарди је пронашао Спинацолу који је упутио снажан ударац. Голман је одбранио, али се Имобиле нашао у правом месту и погодио.

22:21 11.06.2021

Ушли су Ајхан и Кахвечи. Из игре су изашли Јокуслу и Туфан.

22:18 11.06.2021
22:17 11.06.2021

Био је себичан фудбалер Сасуола. Уместо да дода, шутирао је далеко поред стативе. Локатели се с правом љути.

22:15 11.06.2021

Чакир је сјајном одбраном спречио други гол Италије.

22:12 11.06.2021

Покушао је Инсиње, ударац му је блокиран и следи корнер за Италију.

22:10 11.06.2021

Берарди је лепо прошао, центрирао је лопту у казнени, Демирал се испречио и несрећно грудима послао лопту у своју мрежу.

22:09 11.06.2021

Покушао је Ундер, али је Донарума био опрезан и лако је одбранио.

22:06 11.06.2021

На полувремену смо видели две измене.

Ундер је заменио Јазичија, а Ди Лоренцо је ушао уместо Флоренција.

22:02 11.06.2021
21:46 11.06.2021
21:45 11.06.2021

Челика је лопта погодила у руку, али судија је, уз помоћ људи из ВАР собе, проценио да није било елемената за пенал.

21:44 11.06.2021

Арбитар очекивано није пао фолирање искусног нападача.

21:39 11.06.2021

Снажан ударац, али ван оквира.

21:37 11.06.2021

Крилни нападач упутио је безопасан ударац.

21:35 11.06.2021

Јилмаз је покушао да пронађе саиграча у казненом, спреман је био Донарума и отклонио опасност.

21:33 11.06.2021

Покушао је главом, али није био прецизан.

21:32 11.06.2021

Инсиње је пропустио шансу да шутне, послао је центаршут и одбрана Турске је некако успела да реагује.

21:29 11.06.2021

Везни фудбалер покушао је са двадесетак метера и лопта је отишла далеко изнад пречке.

Италија је поново преузела контролу.

21:27 11.06.2021

Такав је барем утисак у последња четири минута.

21:26 11.06.2021
Отварање Европског првенства у фудбалу - Sputnik Србија

Сјајна слика с почетка Европског првенства.

21:22 11.06.2021

Шуторао је главом, а Чакир је одличном интервенцијом спречио вођство Италије.

21:21 11.06.2021

Берарди је шутирао, лопта јесте погодила у руку Сојунчуа, али била му је у природном положају и није било елемената за једанеастерац. Тако је просудио арбитар.

21:20 11.06.2021

Шутирао је снажно са неких тридсет метара и лопта је отишла поред десне стативе.

21:17 11.06.2021

Морао је боље да реагује крилни нападач Италије! Шутирао је у даљи угао, али је промашио.

Ускоро ће двадесети минут, а фудбалери Турске прешли су свега неколико пута са лоптом на противничку половину.

21:14 11.06.2021

Покушао је са дистанце крилни нападач Сасуола. Шут му је блокиран и голман Турске је без проблема дошао до лопте.

21:09 11.06.2021

Напади Италије углавном иду по левом и десном боку. Турци добро стоје на терену и чекају контранападе.

21:07 11.06.2021

Спор почетак меча. За сада без већих прилика, а Италијани контролишу ритам утакмице.

21:06 11.06.2021

Прелепо.

21:02 11.06.2021

Берарди је покушао из тешке позиције. Погодио је спољни део мреже и лопта је за Турску.

21:00 11.06.2021

Први напад имају гостујући фудбалери!

20:54 11.06.2021
Олимпико – фом фудбалера Италије - Sputnik Србија

Олимпико!

20:52 11.06.2021

Следи интонирање химни, а потом и старт утакмице!

Спремите се, полећемо!

20:51 11.06.2021
Предраг Мијатовић - Sputnik Србија, 1920
Мијатовић за Спутњик: Цео Балкан уз Македонце, не отписујте Хрвате

Прочитајте шта је легенда светског и југословенског фудбала имао да каже за Спутњик.

20:49 11.06.2021
Навијачи Турске на ЕУРО 2020 - Sputnik Србија

Турска ће имати подршку у Риму.

20:44 11.06.2021
Фудбалери италијанске репрезентације - Sputnik Србија, 1920
Италијани старе варалице, а код Турака „без старца нема ударца“

Раде Богдановић био је гост Миљановог корнера, послушајте шта је имао да каже.

20:40 11.06.2021
20:39 11.06.2021
Ђанлуђи Донарума – голман ФС Италија - Sputnik Србија

Међу стативама Италије биће овај човек – Ђиђи Донарума.

20:36 11.06.2021

Може ли Гунеш да понови успех из 2002?

20:34 11.06.2021

Много ће у игри Италије зависити од Жоржиња.

20:33 11.06.2021

Искусни Бурак Јилзман предводи напад Турске.

20:32 11.06.2021

Стартна постава Италије.

20:30 11.06.2021

Пред нама је прва утакмица Европског првенства! Останите уз Спутњик спорт и испратите голове и најзанимљивије тренутке.