ЕП 2020 Вести
    Преузмите краћи линк
    Европско првенству у фудбалу 2020 – група А (10)
    0 112

Фудбалери Италије победили су Турску 3:0 на отварању Европског првенства које се одржава у једанаест држава широм Старог континента.

Азури“ су одиграли феноменалан меч, а отпор противника сломили су у другом полувремену када су постигли сва три гола.

Поставе:

Италија: Донарума – Спинацола, Кјелини, Бонући, Флоренци (Ди Лоренци 46) – Локатели (Кристанте 74), Жоржињо, Барела – Инсиње (Кијеза 81), Берарди (Бернардески 85), Имобиле (Белоти 81).

Турска: Чакир – Мерас, Сојунчу, Демирал, Челик – Јокуслу (Кахвечи 65), Јазичи (Ундер 46), Туфан (Ајхан 65), Караман (Дервисоглу 76), Чалханоглу – Јилмаз.

Изабраници Роберта Манчинија доминирали су и током првих 45 минута игре, али мрежа Турске је мировала и очекивало се да ће напади домаћина у наставку бити све жешћи.

То се и десило. У 53. минуту Доменико Берарди је лепо прошао, потом је послао оштар центаршут у казнени, а Мерих Демирал се испрачио и грудима несрећно постигао аутогол.

Након ове ситуације распала се игра екипе с Босфора. Италија се није задовољила једним голом, наставила је да напада и у 66. минуту дуплирали су предност.

Спинацола је шутирао, голман му је сјајно одбранио, али није успео да задржи лопту и Ћиро Имобиле је налетео на одбитак. Није му било тешко и савладао је Чакира.

До краја утакмице видели смо још један гол и он је дело Лоренца Инсињеа. После катастрофалне грешке одбране Турске, крилни нападач Италије остао је сâм и рутински је матирао чувара мреже Турске.

Италија је показала зрелост, показала је да је у сјајној форми и послала је снажну поруку осталим фаворитима.

У истој групи у суботу (15.00) састају се Велс и Швајцарска.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Меч између Италије и Турске могли сте да пратите текстуалним путем уз Спутњик, а све занимљивости у вези Европског првенства пронађите у нашем специјалу.

Најновије вести
    • 22:51

КРАЈ!

Победа Италије на почетку Европског првенства!

• 22:44

88' – 3:0 – Италија пред победом!

• 22:44
    • 22:36

79' – 3:0 – Италија разбила Турску!

Велика грешка одбране Турске.

Лопта је дошла до Инсињеа, лепо је отворио стопало и погодио даљи угао.

• 22:33

76' – 2:0 – Спинацола се није снашао

Сјајну лопту послао је Берарди, али Спинацола није успео да шутира из добре позиције. Спречио га је Ундер.

• 22:33
    • 22:29

71' – 2:0 – Турска немоћна!

Једва прелазе на половину Италије. Утисак је да ће Азури рутински уписати три бода на старту шампионата.

• 22:23

66' – 2:0 – Ћиро Имобиле!

Берарди је пронашао Спинацолу који је упутио снажан ударац. Голман је одбранио, али се Имобиле нашао у правом месту и погодио.

• 22:21

65' – 1:0 – две промене у Турској

Ушли су Ајхан и Кахвечи. Из игре су изашли Јокуслу и Туфан.

• 22:18
    • 22:17

59' – 1:0 – нови покушај Берардија

Био је себичан фудбалер Сасуола. Уместо да дода, шутирао је далеко поред стативе. Локатели се с правом љути.

• 22:15

58' – 1:0 – жесток притисак Италије

Чакир је сјајном одбраном спречио други гол Италије.

• 22:12

57' – 1:0 – напади „азура“!

Покушао је Инсиње, ударац му је блокиран и следи корнер за Италију.

• 22:10

53' – 1:0 – аутогол, води Италија!

Берарди је лепо прошао, центрирао је лопту у казнени, Демирал се испречио и несрећно грудима послао лопту у своју мрежу.

• 22:09

52' – 0:0 – коначно шут Турске

Покушао је Ундер, али је Донарума био опрезан и лако је одбранио.

• 22:06

49' – 0:0 – мирно на почетку другог полувремена

На полувремену смо видели две измене.

Ундер је заменио Јазичија, а Ди Лоренцо је ушао уместо Флоренција.

• 22:02

46' – 0:0 – почело је друго полувреме

• 21:46

Крај првог полувремена! Без голова

• 21:45

45' – 0:0 – нема пенала за Италију!

Челика је лопта погодила у руку, али судија је, уз помоћ људи из ВАР собе, проценио да није било елемената за пенал.

• 21:44

43' – 0:0 – Јилмаз тражио пенал

Арбитар очекивано није пао фолирање искусног нападача.

• 21:39

39' – 0:0 – Берарди преко пречке

Снажан ударац, али ван оквира.

• 21:37

37' – 0:0 – шут Инсињеа директно у Чакира

Крилни нападач упутио је безопасан ударац.

• 21:35

35' – 0:0 – прва солидна шанса за Турску

Јилмаз је покушао да пронађе саиграча у казненом, спреман је био Донарума и отклонио опасност.

• 21:33

33' – 0:0 – шут Имобилеа поред гола

Покушао је главом, али није био прецизан.

• 21:32

32' – 0:0 – доминација Италије!

Инсиње је пропустио шансу да шутне, послао је центаршут и одбрана Турске је некако успела да реагује.

• 21:29

29' – 0:0 – Барела високо преко гола

Везни фудбалер покушао је са двадесетак метера и лопта је отишла далеко изнад пречке.

Италија је поново преузела контролу.

• 21:27

27' – 0:0 – Турска нешто лакше дише

Такав је барем утисак у последња четири минута.

• 21:26
      Отварање Европског првенства у фудбалу
      © AP Photo / Andrew Medichini

Сјајна слика с почетка Европског првенства.

• 21:22

22' – 0:0 – сјајна шанса за Кјелинија!

Шуторао је главом, а Чакир је одличном интервенцијом спречио вођство Италије.

• 21:21

21'– 0:0 – Италијани траже пенал!

Берарди је шутирао, лопта јесте погодила у руку Сојунчуа, али била му је у природном положају и није било елемената за једанеастерац. Тако је просудио арбитар.

• 21:20

20' – 0:0 – Бонући поред гола

Шутирао је снажно са неких тридсет метара и лопта је отишла поред десне стативе.

• 21:17

18' – 0:0 – Шанса за Инсињеа!

Морао је боље да реагује крилни нападач Италије! Шутирао је у даљи угао, али је промашио.

Ускоро ће двадесети минут, а фудбалери Турске прешли су свега неколико пута са лоптом на противничку половину.

• 21:14

14' – 0:0 – блокиран шут Берардија

Покушао је са дистанце крилни нападач Сасуола. Шут му је блокиран и голман Турске је без проблема дошао до лопте.

• 21:09

11'– 0:0 – Италијани покушавају да преко бокова дођу до предности

Напади Италије углавном иду по левом и десном боку. Турци добро стоје на терену и чекају контранападе.

• 21:07

7'– 0:0 – лопта више у ногама Италијана

Спор почетак меча. За сада без већих прилика, а Италијани контролишу ритам утакмице.

• 21:06

Прелепо.

• 21:02

3' – 0:0 – шанса за Италију

Берарди је покушао из тешке позиције. Погодио је спољни део мреже и лопта је за Турску.

• 21:00

1' – 0:0 – Почело је Европско првенство!