Пољска разочарала, Словачка слави црвени картон /видео/

© AP Photo / Anton VaganovВојчех Шченсни
Војчех Шченсни - Sputnik Србија, 1920, 14.06.2021
Фудбалери Словачке су искористили играча више против Пољске и забележили победу од 2:1 у првом колу Европског првенства.
Словачка је дошла до великог тријумфа којим је себи прокрчила пут ка наредној фази, у групи у којој су још Шпанија и Шведска.
Меч је обележио црвени картон Грегора Криховјака, који је променио ток утакмице и пребацио моментум на страну противника.
Утакмица је почела са две прилике за Роберта Мака, који је у 18. минуту успео да донесе предност својој екипи.
После помало комчне ситуације у казненом простору Пољака све се на крају завршило аутоголом голмана Шченсног.
Средином првог полувремена десило се још неколико шутева на обе стране, уз по неколико солидних претњи.
До краја првог полувремена мреже су мировале, али се то променило већ у 46. минуту, када је изједначио Линети, који је уз много среће савладао голмана Словачке.
Пољска је таман ухватила ритам, када их је сасекао груби старт поменутог Криховјака, који је због другог жутог картона морао да напусти терен.
Словаци су предност играча више искористили и преко штопера Шкринијара успели да поново дођу до предности.
До краја меча ређали су се напади Пољака, који су играли можда чак и боље са играчем мање него када је на терену било равноправно, али промене резултата није било.
У другом колу Групе Е, Словачка ће се 18. јуна састати са Шведском, а Пољска са Шпанијом дан касније.