Нема Ибре, нема проблема – Шведска одолела Црвеној фурији! /видео/

© AP Photo / Julio MunozДетаљ са утакмице Шпанија – Шведска
Детаљ са утакмице Шпанија – Шведска - Sputnik Србија, 1920, 14.06.2021
Фудбалери Шведске направили су изненађење ремизиравши са Шпанијом (0:0) у првом колу Европског првенства.
Фаворизована Шпанија није искористила велики број прилика и поседа лопте, те је Шведска, иначе без Златана Ибрахимовића, успела да одоли.
После првог кола Шпанија и Шведска деле друго место, последња је Пољска, која је изгубила од првопласиране Словачке.
Изабраници Луиса Енрикеа офанзивно су ушли у меч и кренули да стварају прилике од самог почетка, али је бриљирао голман Олсен.
Да није било њега, али и неспретности нападача Црвене фурије, резултат би вероватно већ на полувремену био другачији.
Ипак, и Швеђани су имали одличну шансу, када је дефанзивац Љоренте спасао свој гол.
У првих неколико минута другог полувремена виђена је по једна добра прилика на обе стране, да би се затим смириле страсти.
Шпанци су поново кренули са нападима, али је највећу прилику у наставку пропустио нападач Шведске Берг, који је практично промашио празан гол.
Фаворизована Фурија је наставила да притиска ривала, али је време наставило да тече, те је Шведска одолела и освојила веома важан бод.
У наредном колу Шведска игра са Словачком 18. јуна, док се дан касније састају Шпанија и Пољска.