Роналдо оборио рекорд – шампион Европе избегао бламажу!

© AP Photo / Bernadett SzaboКристијано Роналдо – ЕУРО 2020
Кристијано Роналдо – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 15.06.2021
Фудбалери Португалије победили су Мађарску 3:0 у првом колу групе Ф Европског првенства. Кристијано Роналда на овој утакмици постао је најбољи стрелац у историји шампионата Старог континента.
Актуелни шампиони Европе једва су сломили отпор Мађарске, пошто су у року од три минута постигли два гола – у 84. и 87. минуту. Коначан резултат поставио је другим поготком на утакмици Кристијано Роналдо у 92. минуту.
Роналдо је овом сусрету постигао 10. и 11. гол у каријери на Европским првенствима, те је постао рекордер.
Меч сте могли да пратите текстуалним путем уз наш блог.
Иако резултат 3:0 не говори да смо гледали уједначен фудбал, Мађарска је и те како показала зубе шампиону Европе и била је близу бода.
Домаћи фудбалери у 80. минуту успели су и да постигну гол, али је због офсајда поништен. Држали су се одлично Мађари, играли су храбро, али фортуна је била на страни Португалије.
У 84. минуту лопта је срећом дошла до Гереира који је инстинктно реаговао и ударцем у доњи десни угао савладао је Гулашија.
За само три минута гости су успели да постигну још један гол. Трагичар је био Вили Орбан који је до 84. минута играо савршен меч. Штопер Лајпцига оборио је Силву и арбитар је показао на белу тачку.
Лопту је узео Кристијано Роналдо и био је непогрешив. Овим поготком постао је најбољи стрелац у историји шампионата Старог континента.
Мађарска је после овог гола била потпуно сломљена и до краја утакмице примила је још један гол. Поново је у центру пажње био Кристијано Роналдо који је својим другим, а укупно трећим голом Португалије, поставио коначних 0:3.
Португалија је теже него што је било ко очекивао победио и у наредном колу их чека дуел са Немачком у Минхену, док ће Мађари дочекати Французе.