Холандија у осмини финала – бледа Аустрија немоћна у Амстердаму

© AP Photo / Dean MouhtaropoulousМоменат када Дамфрис постиже гол
Моменат када Дамфрис постиже гол - Sputnik Србија, 1920, 17.06.2021
Фудбалери Холандије победили су Аустрију 2:0 у другом колу групе Ц Европског првенства. Овим тријумфом „лале“ су обезбедиле пласман у нокаут фазу такмичења.
Изабраници Франка де Бура одиграли су јако добру утакмицу и без проблема дошли су до шестог бода у две утакмице. Голове за Холандију постигли су Мемфис Депај са беле тачке и Дензел Дамфрис у другом полувремену.
Холандију у последњем колу чека утакмица са Северном Македонијом, док Аустрија игра са Украјином у утакмици која ће одлучити путника у наредну фазу.
Домаћи фудбалери одлично су отворили утакмицу. Већ у 11. минуту Алаба је срушио Дамфриса и арбитар је показао на белу тачку. Одговорност је преузео Мемфис Депај и јаким ударцем послао је лопту иза леђа голмана Аустрије.
Аустрија је била немоћна у првом периоду игре, ретко су долазили до противничког казненог простора и углавном се играло на њиховој половини.
У 40. минуту Мемфис Депај пропустио је велику шансу да дуплира предност. Из сјајне позиције шутирао је преко гола и пропала је велика прилика.
На полувреме се отишло минималном предношћу домаће репрезентације.
Ни у наставку дуела Аустријанци нису бриљирали, били су потпуно немоћни, бледи и Холанђани су то искористили да новим поготком реше питање победника.
Стрелац поготка био је сјајни десни бек Дензел Дамфрис ком је несебично лопту додао Дони Мален.
Холандија је до краја утакмице могла да постигне и трећи гол, међутим, нису имали среће пред голом Аустрије, те је остало 2:0.
Случај „Ериксен“ је потресао цео свет – шта урадити да се то никада не понови? /фото, видео/
Перина рабона: Од кокошке до Роналда
Фудбал је једноставан када га играју мајстори – Белгија победила Данску!