Аустрија у осмини финала – Украјина упрскала и сада ништа не зависи од ње /видео/

© AP Photo / Marko DjuricaАндреј Шевченко – селектор Украјине, ЕУРО 2020
Андреј Шевченко – селектор Украјине, ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 21.06.2021
Фудбалери Украјине изгубили су од Аустрије 1:0 у последњем колу групе Ц Европског првенства. Изабраници Андреја Шевченка овим поразом умањили су шансу за пласман у нокаут фазу Шампионата.
Украјина и даље има шансу да као трећепласирана прође у осмину финала, али доста ће зависити од осталих утакмица, те је и реална опција да три бода буду недовољна за пласман даље.
Екипа Андреја Шевченка имала је све у својим рукама, чак и бод их је водио међу 16 најбољих репрезентација, међутим, одиграли су лошу утакмицу и на крају су поражени.
Утакмица у Букурешту није отворена онако како су многи замишљали. У првих двадесет минута није виђено много прилика, а онда у 21. минуту Аустријанци долазе до предности.
Баумгартнер најбоље се снашао после корнера, одбрана Украјине је заспала и Аустрија је повела.
Украјина је играла јако слабо и могла је да буде срећна што је на паузу отишла са само голом заостатка, пошто је велику шансу у 42. минуту. пропустио Марко Арнаутовић.
Ни у наставку утакмице изабраници селектора Шевченка нису бриљирали. Ретко су стварали шансе, а можда најбољу имали су 84. минуту када је шут Јаремчука завршио поред стативе.
Подбацили су Украјинци и сада се надају да неће бити четири боље трећепласиране екипе од њих. Из шест група по четири најбоље трећепласиране пласираће се у осмину финала.
Украјина тренутно спада у ту групу од четири селекције, али своје утакмице имају да одиграју и друге репрезентације које се надају да ће са трећег места у нокаут фазу.
Македонски херој рекао „збогом“ – Холандија без грешке после групне фазе!