Немци били на десет минута од елиминације, али се спасли!

© AP Photo / Lukas BarthФудбалери Немачке прослављају гол против Мађарске
Фудбалери Немачке прослављају гол против Мађарске - Sputnik Србија, 1920, 23.06.2021
Фудбалери Немачке успели су да се пласирају у осмину финала Европског првенства након драматичног ремија са Мађарском од 2:2.
У утакмици одиграној у Минхену су Мађари водили два пута, а само их је победа водила у нокаут фазу. Међутим, Немци су успели да дођу до изједначења и пласирају се у нокаут фазу.
Голове за Мађарску постигли су Салаи у 11. и Шафер у 68, а за Немачку су стрелци били Хаверц у 66. и Горецка у 84. минуту.
Из Групе Ф даље иду Француска и Немачка као прве две, те Португалија као трећепласирана, док Мађари иду кући.
Све голове и прилике могли сте да испратите уживо – ОВДЕ.
Већ у 11 минуту десио се шок у Минхену, пошто су Мађари повели преко Салаија, који је био најсналаживији у казненом простору противника за 1:0.
Немци су од тог тренутка покренули опсаду гола противника, којем су тек на који тренутак допуштали да изађе са своје половине терена.
Добра одбрана Мађарске и обилне падавине су натерале Немце да на полувреме оду без постигнутог гола.
Друго полувреме наставило се ново опсадом мађарског гола, али Немци и даље нису могли до изједначења.
Погодак који им је доносио пласман у нокаут фазу десио се у 66. минуту, када је Хаверц искористио катастрофалну грешку голмана Мађарске.
Ипак, већ у нарендом нападу, практично одмах по извођењу лопте са центра, Мађарска је постигла нови гол преко Шафера и поново повела.
Панцери су кренули испочетка, силовитим нападима, али Мађари су се добро бранили.
И били су на десет минута (када се урачуна и надокнада од четири минута) од пласмана у нокаут фазу, односо од елиминисања Немаца, али...
У 84. минуту се десила велика гужва у казненом простору Мађарске, а све је испратио Горецка, који је изједначио на 2:2.
Мађари нису имали снаге за још један гол, па су само испратили дешавања до последњег судијског звиждука.
У осмини финала Немачка игра против Енглеске, Португалија против Белгије, а Француска против Швајцарске.