Детаљ са утакмице Хрватске и Шпаније – ЕУРО 2002 - Sputnik Србија

Крај за Хрватску после луднице у Данској – осам голова, продужеци и победа Шпаније!

Фудбалери Шпаније победили су Хрватску 5:3 после продужетка у осмини финала Европског првенства. На Паркен стадиону у Копенхагену виђен је спектакуларан меч који су одлучили Алваро Мората и Микел Ојарзабал головима у додатних тридесет минута игре.
Изабраници Златка Далића били су пред елиминацијом након што су имали два гола заостатка (3:1) у последњих десет минута игре, али су погоцима у 85. и 92. успели да уведу утакмицу у продужетак.
Марио Пашалић - Sputnik Србија, 1920, 28.06.2021
Тренутак који ће Хрватска памтити /видео/
Иако су се вратили из нокдауна, фудбалери Хрватске нису имали среће, а ни снаге у наставку утакмице, те у осмини финала завршавају Европско првенство. Шпанија ће у борби за полуфинале играти против Француске или Швајцарске.
Црвена фурија била је знатно бољи ривал на почетку меча, Хрватска је једва прелазила половину терена, међутим, у 20. минуту виђен је велики кикс голмана Шпаније.
Педри је са неких 40 метара вратио лопту ка Симону који није успео да је прими и само му је прошла иза леђа у гол.
У наредних десет минута Шпанија није изгледала добро, шокирала их је грешка Симона и било им је потребно време да се врате у утакмицу.
Консолидовали су редове и у 38. минуту су изједначили. Ливаковић није могао све да одбрани. На крају је Сарабија послао неодбрањив ударац и лопта је завршила у мрежи.
До краја полувремена резултат се није мењао и Хрватска је имала срећу што је са нерешеним резултатом отишла на паузу од 15 минута.
Црвена фурија наставила је са добром игром с краја првог полувремена и у 57. минуту дошла је до преокрета.
Торес је одлично центрирао, а Сезар Аспиликуета је главом савладао Ливаковића.
Десет минута касније Хрватска је имала шансу преко Гвардиола, али Симон се искупио и сјајном интервенцијом спречио изједначење.
У 77. минуту утисак је био да је утакмица готова након што је Феран Торес повисио на 3:1. Гвардиол је погрешио, шпански фудбалер је то искористио и рутински послао лопту у мрежу.
Сви су видели како Хрватска пакује кофере, али то није био случај са фудбалерима на терену. После велике гужве, у 85. минуту Ватрени преко Мислава Оршића смањују на 2:3.
Шпанија је закомпликовала ствари и уместо мирног краја, ушло се у драму. Екипа Златка Далића је нападала и у 92. минуту уследила је „експлозија“ на трибинама.
Оршић је асистирао, а Марио Пашалић главом погодио за изједначење.
Ушло се у продужетак, а тамо, очекивано, није мањкало узбуђења.
Први је запретио Мислав Оршић у 92. минуту, потом је у 96. Симон спасао мрежу Шпаније, да би у 100. стигла казна.
Алваро Мората лепо је примио лопту и снажним ударцем левом ногом послао је лопту иза леђа Ливаковића.
Само три минута касније видели смо нови гол у мрежу Хрватске. Овога пута Ојарзабал се нашао у шанси и искористио ју је.
Шутем у ближи угао провукао је лопту поред чувара мреже и на семафору је било 5:3.
До краја утакмице није било више голова и Шпанија пролази међу осам најбољих у Европи.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
18:47 28.06.2021
17:10 28.06.2021
20:34 28.06.2021

Шпанија пролази у четвртфинале Европског првенства!

20:30 28.06.2021
20:28 28.06.2021

Покушао је Мората, али му је одбранио ударац голман Хрватске.

20:24 28.06.2021

Понестаје снаге фудбалерима Хрватске, те је и опао темпо.

20:18 28.06.2021

Одличан напад, Будумир се нашао у прилици и левом ногом шутирао је поред стативе.

20:15 28.06.2021
20:11 28.06.2021

Микел Ојарсабал био је миран и ударцем у ближи угао постигао је нови гол.

20:08 28.06.2021

Страшан гол Алвара Морате. Левом ногом шутирао је снажно и Ливаковић није имао шансу.

20:05 28.06.2021

Блокиран је ударац Данија Олма.

20:04 28.06.2021

Андреј Крамарић нашао се у великој шанси. Са петерца је могао да бира где да гађа, али је погодио Симона и пропуштена је велика шанса.

20:00 28.06.2021

Мало изнад пречке.

19:59 28.06.2021

Све је отворено на Паркену.

19:53 28.06.2021

Невероватан расплет. Шпанија је имала добијену утакмицу, али је испустила два гола предности у последњих десет минута.

19:49 28.06.2021

Оршић је послао сјајну лопту, Пашалић се нашао на правом месту и главом је савладао Симона!

19:47 28.06.2021
19:41 28.06.2021

Мислав Оршић постиже гол! После гужве у казненом Оршић је успео да дође до лопте и пошаље је иза леђа Симона.

19:33 28.06.2021

Стрелац је Феран Торес!

19:31 28.06.2021

Ништа од једанеастерца. Досуђен је фаул у нападу, пошто се Коке нашао на земљи. Док је био на трави погодила га је лопта у руку, али арбитар је проценио да није било елемената за пенал.

19:24 28.06.2021

Голман Шпаније одличном интервенцијом спречио је изједначење.

19:20 28.06.2021

Доста лакше дише екипа Луиса Енрикеа. Хрватска мора да се пробуди уколико жели да унесе драму у завршницу.

19:18 28.06.2021
19:13 28.06.2021

Било је питање времена када ће пасти гол. Торес је послао одличну лопту у казнени, а тамо је Аспиликуета главом савладао Ливаковића.

19:09 28.06.2021

Торес је послао одличну лопту на другу стативу, тамо је био Сарабија који је морао боље да реагује.

19:06 28.06.2021

Није успео хрватски нападач да исконтролише лопту.

19:03 28.06.2021
18:46 28.06.2021

Чудно полувреме у ком је Шпанија била много бољи ривал, али због катастрофалне грешке Симона не води.

Преко пречке.

18:37 28.06.2021

18:31 28.06.2021

Нападач Шпаније није могао да дође до лопте.

18:15 28.06.2021

Коке је имао велику шансу, али шутирао је право у Ливаковића.

18:06 28.06.2021

Шпанија од старта напада, те Хрвати тешко долазе до поседа.

18:02 28.06.2021

Лапорт је послао лопту ка Гаји, а Ливаковић је на време изашао и спречио вођство Шпаније.

18:00 28.06.2021
17:44 28.06.2021

Утакмица само што није почела.

17:35 28.06.2021

Шпанија је победила 2012, а Хрватска 2016.

17:16 28.06.2021

Не треба отписивати репрезентацију Хрватске, нарочито када је једна утакмица у питању.

Златко Далић Хрватска - Sputnik Србија, 1920
Хрвати се враћају „дома“? - унапред их отписали
17:09 28.06.2021

Пратићемо уживо утакмицу осмине финала Европског првенства између Хрватске и Шпаније.

Меч почиње од 18.00 на стадиону Паркен у Копенхагену.