Фудбалери Италије славе титулу шампиона Европе - Sputnik Србија

Италија после драме и пенала освојила Европско првенство!

Фудбалери Италије освојили су титулу шампиона Европе победом против Енглеске после бољег извођења једанеастераца. У драматичној утакмици на Вемблију после 120 минута резултат на семафору био је 1:1, а након пенала Азури су резултатом 3:2 савладали Горди Албионе.
Трагичари Енглеске су Маркус Рашфорд, Џејдон Санчо и Букајо Сака који су промашили пенале, док је на другој страни Ђиђио Донарума са кључним интервенцијама херој Аузура. Нови голман Пари Сен Жермена проглашен је и за најбољег играча турнира.
Енглеска ни после 55 година није успела да дође до трофеја, те пост који траје од 1966, када су освојили Светско првенство, није прекинут. Италија заслужено долази до победе и титуле шампиона Европе, прве после 1968. године.
Изабраници Герета Саутгејта отворили су утакмицу као из снова. После корнера Лоренца Инсињеа уследила је страшна контра коју је крунисао леви бек Лук Шо.
Хари Кејн је послао лопту на десни бок, тамо се налазио Киран Трипије који је послао сјајан пâс на другу стативу. Тамо се налазио Шо ком није било тешко да савлада Донаруму.
Био је ово шок за „азуре“ и било им је потребно више од пола сата да се опораве. Играло се у јаком ритму, Енглези су притискали на старту, али није било већих прилика.
Италијани су били без конкретног напада већи део првог полувремена, а прву добру шансу имали су тек у 35. минуту. У међувремену није било прилика на обе стране, а ту монотонију разбио је Федерико Кјеза.
Талентовани фудбалер лепо је прошао кроз средину терена, шутирао је слабијом левом и то је учинио добро. Ипак, не толико добро да би постигао гол.
Италија је заиграла много боље у завршници полувремена, Енглеска се повукла, али добро се бранила и на паузу се отишло са резултатом 0:1.
„Горди албиони“ били су нешто бољи ривал у првом полувремену, а друго је потпуно припало Италијанима. Роберто Манћини очигледно је рекао праве ствари играчима на полувремену јер су „азури“ летели.
Доминирали су, како у поседу, тако и у шутевима ка голу и већину другог периода играло се испред гола Џордана Пикфорда.
Нападали су Италијани, и у 67. минуту успели су да изједначе. У великој гужви у казненом простору Енглеске најбоље се снашао Леонардо Бонући и ударцем са два метра погодио је мрежу.
Италијани су наставили са жестоким нападима, Енглеска је изгледала јако лоше, али нису успели да по други пут савладају Пикфорда и домаћин се убрзо ослободио притиска.
У завршници полувремена утакмица је била и на кратко прекинута јер је један навијач улетео на стадион, али убрзо је настављена. Мреже су мировале, те се ушло у продужетак.
Енглескa је у продужетку била бољи ривал, играло се више испред гола Италије, али екипа Герета Саутгејта то није знала како да материјализује.
У 108. минуту Стоунс је за милиметар промашио лопту, у 111. Стерлинг је имао шансу, па је затим у 114. Жоржињо добро прошао јер није добио директан црвени картон.
Свашта се дешавало, али голова није било и приступило се пеналима.
У пенал серији Енглеска је имала велику шансу јер је Андреа Белоти на старту промашио. Били су у предности Горди Албиони, али исту је неутралисао Маркус Рашфорд катастрофално изведеним пеналом.
Затим је и Санчо промашио, те је Жоржињо имао шансу да буде херој. Ипак, везни играч Италије није преварио Пикфорда, голман га је прочитао и поново је резултат био „нерешен“.
Под знацима навода јер је Букајо Сако у истој серији требало да погоди и онда би резултат био 3:3 – и наставило би се даље са пеналима. Ипак, Донарума је сјајном интервенцијом одбранио и тиме је донео Италији титулу шампиона Европе.

00:11 12.07.2021

Букајо Сака промашио је одлучујући пенал.

23:54 11.07.2021

„Враћа се у Рим!“

1:0 – Доменико Берарди сигуран на старту!
1:1 – Кејн одличан!
1:1 – Пикфорд одбранио пенал Белотију!
2:1 – Мегвајер погађа, предност Енглеске!
2:2 – Бонући је савладао Пикфорда.
2:2 – Рашфорд погодио стативу! Да ли ће бити трагичар?
2:3 – Бернардески по средини гола!
2:3 – ДОНАРУМА ОДБРАНИО ПЕНАЛ САНЧУ!
2:3 – ПИКФОРД ОДБРАНИО ПЕНАЛ ЖОРЖИЊУ!
2:3 – САКА ПРОМАШИО! ИТАЛИЈА ЈЕ ШАМПИОН ЕВРОПЕ!

Једанеастерци одлучују шампиона Европе!

23:37 11.07.2021

Драма достиже врхунац!

23:32 11.07.2021

Флоренци је заменио Емерсона, а на другој страни у игру ће ући Рашфорд и Санчо. Сви да би шутирали пенале.

Ђорђо Кјелини фаулира Букаја Саку (Италија — Енглеска) - Sputnik Србија, 1920
Италијан поделио јавност – мајсторија или безобразлук? /видео, фото/
23:30 11.07.2021

Добро је прошао са само жутим картоном. Настрадао је Грилиш након што је играч Челсија ишао ђоном на лопту.

23:27 11.07.2021

Стерлинг се нашао у шанси, али лопта га није најбоље слушала и Кјелини је успео да реагује!

23:24 11.07.2021

Прво је блокиран ударац Грилиша, а затим је Стоунс за милиметар промашио лопту и Донарума је успео да реагује. Срећа за Италију.

23:23 11.07.2021

Пикфорд је једва смирио лопту. Опсан покушај крилног нападача из слободног ударца.

23:21 11.07.2021
23:18 11.07.2021
Детаљ са утакмице Италија – Енглеска - Sputnik Србија

Без голова после првог продужетка.

23:15 11.07.2021

Емерсон је послао оштар центаршут, али Бернардески није успео да дође до лопте. Пикфорда је погодила лопта, потом ни Белоти није успео да захвати добро лопту и пропала је прилика.

23:11 11.07.2021

Локатели је заменио Вератија, а Грилиш је ушао уместо Маунта.

23:08 11.07.2021

Солидан покушај, али поред стативе.

23:07 11.07.2021

Имао је све ово време света, али је оклевао и Кјелини је на време реаговао.

23:05 11.07.2021

Очекивано нико не жели да ризикује на старту продужетка.

23:01 11.07.2021

Очекује нас још тридесет минута игре!

22:56 11.07.2021
22:55 11.07.2021

Берарди је центрирао, а лопта је замало била виша од Кристантеа.

22:52 11.07.2021

Ако се нешто не промени на терену, гледаћемо продужетке.

22:49 11.07.2021

Шест минута надокнаде.

22:47 11.07.2021
Детаљ са утакмице Енглеска – Италија - Sputnik Србија

Навијач је ушао на терен, редари су га ухватили и меч је настављен.

22:45 11.07.2021

Принудна измена Манћинија.

22:43 11.07.2021

У овим тренуцима Енглези играју много боље него током већег дела другог полувремена.

22:42 11.07.2021

Чинило се да ће изаћи из игре, али остаје.

22:40 11.07.2021

Вокер је оборио Кјезу, али Кујперс није досудио фаул.

22:36 11.07.2021

Катастрофа.

22:34 11.07.2021

Кристанте је био у шанси, али се спетљао и међу тројицом играча Енглеске није успео да упути ударац.

22:33 11.07.2021

Каснио је Џордан Пикфорд, Берарди је први дошао до лопте, али није успео најбоље да захвати лопту и шутирао је преко пречке.

22:30 11.07.2021

Изашао је Киран Трипије, а у игри је Букајо Сака. Саутгејт мења формацију и прелази да са четворицом у последњој линији.

22:26 11.07.2021

Леонардо Бонући!

Искористио је гужву у казненом простору и погодио за 1:1!

22:23 11.07.2021

Џон Стоунс шутирао је под пречку, а Донарума је био фокусиран и лако је одбранио.

22:21 11.07.2021

Кјеза је шутирао сјајно, а Пикфорд је још боље одбранио!

22:20 11.07.2021

Добар напад Италијана, али све је упропастио Кјеза који је играо руком у казненом Енглеске.

22:17 11.07.2021

Италијански нападач шутирао је из тешке позиције, упутио је јак ударац, а Пикфорд је био добро постављен и одбранио је.

22:16 11.07.2021

Шо је послао центаршут из слободног ударца. Мегвајер је шутирао, али није био у најбољој позицији и лопта није ушла у оквир гола.

22:13 11.07.2021

Превише солира крилни нападач. Ушао је у казнени, шутирао снажно, али је лопта била ближа корнер заставици, него стативи.

22:10 11.07.2021

Одлична позиције из слободног ударца, али Инсиње није успео да пошаље лопту у оквир гола.

22:08 11.07.2021
Детаљ са утакмице Италије – Енглеска - Sputnik Србија

Пао је Рахим Стерлинг, али је Бјорн Кујперс одмахнуо главом. Ништа од пенала.

22:05 11.07.2021

Енглези имају први напад у наставку.

21:50 11.07.2021
21:48 11.07.2021

Покушао је са тридесет метара. Шут је отишао далеко поред стативе.

21:45 11.07.2021

Солидан покушај, али лопта је ишла по сред гола.

21:44 11.07.2021

У финишу полувремена игра се углавном испред гола Енглеске. Ипак, Италијани за сада то нису у стању да материјализују.

21:38 11.07.2021

Енглеска заслужено води, Италија се тек крајем полувремена пробудила након почетног шока и примљеног гола у другом минуту.

21:36 11.07.2021

Лук Шо изборио се за лопту, упутио је оштар центаршут и није успео да пронађе Кејна. Био је близу.

21:35 11.07.2021

Федерико Кјеза одлично је прошао кроз средину терена. Приближио се казненом, упутио снажан ударац и шутирао мало поред стативе.

21:33 11.07.2021

Емерсон није био спреман на такво додавање и није успео да дође до лопте пре него што је она отишла у гол-аут.

21:31 11.07.2021

Том Круз и Дејвид Бекам на утакмици. И још много познатих личности.

21:28 11.07.2021

Најгори могући сценарио се одвија за Италију. Примили су рано гол и нису успели одмах да се опораве. Прошло је пола сата игре и нису имали ниједну конкретну шансу.

21:25 11.07.2021

Један од кључних играча Италије наставља утакмицу, иако је јасно да је у боловима.

21:23 11.07.2021

Жоржињо се налази ван терена, има проблем са повредом. Манчини ће можда морати да реагује.

21:18 11.07.2021

Најбржи гол у историји у финалима ЕП.

21:17 11.07.2021

Прошло је седамнаест минута, а Италија још није организовала добар напад. Енглеска за сада много боље стоји, врши висок пресинг и заслужено води.

21:14 11.07.2021

Италијани изгледају изгубљено. Још се нису опоравили од шока с почетка утакмице.

21:12 11.07.2021

Кејн је послао одличну лопту ка Трипијеу који је имао много простора за центаршут. Послао је лопту у казнени, али сада доста слабије него у другом минуту.

21:09 11.07.2021

Енлгеска је одмах повела и утакмица се отворила.

21:07 11.07.2021

Имала је Италија шансу из слободног ударца. Инсиње је преузео одговорност и шутирао снажно преко пречке.

21:01 11.07.2021

Сјајан центаршут Кирана Трипијеа, на другој стативи био је Лук Шо који је одлично захватио лопту и погодио.

Степијева контра: Енглезима се црта прва европска титула, али Италија се пита

Прочитајте колумну прослављеног српског тренера.

20:18 11.07.2021

Једанаест Италије.

20:17 11.07.2021

Постава Енглеске.

20:13 11.07.2021
Навијачи Енглеске у Лондону пред финале Европског првенства - Sputnik Србија, 1920
Инциденти у Лондону пред финале ЕП /видео/
20:00 11.07.2021
Трофеј намењен шампиону Европе - Sputnik Србија

Трофеј је спреман.

19:58 11.07.2021
19:53 11.07.2021

Прво финале за Енглеску на Европском првенству. Уједно и прво финале на великом турниру у последњих 55 година. Енглеска је последњи пут финале Светског или Европског првенства играла 1966. када су и освојили, те је то најдуже чекање, у односу на прво одиграно одиграно финале, неке европске селекције у историји.

Атмосфера испред стадиона.

19:51 11.07.2021

У 21 час креће велико финале Европског првенства.

Дошли смо до саме завршнице, те останите уз Спутњик спорт и испратите утакмицу Енглеске и Италије.