Степијева контра: Мајсторска режија Италијана – први кучићи у воду се бацају

© AP Photo / Hans PunzДрагослав Степановић
Драгослав Степановић - Sputnik Србија, 1920, 12.06.2021
Свидело ми се отварање Европског првенства јер није било помпезно и да се онда о томе прича за време утакмице, већ потпуно умерено, одмерено.
Сасвим коректно да се покаже да је почео Евро. Без много оног трчања, фигура, људи... Супер је било направљено, таман онолико колико је потребно. Италијани су мајстори за режију.
Изрежирали су то толико добро, да сам уживао овде у Немачкој одакле ћу пратити Европско првенство.
Италијани настављају све оно што су за ове три године започели и урадили. Екипа која 28 утакмица не зна за пораз, уз гол разлику 28:0, од чега на последњих девет утакмица нису примили гол, укључујићи и прво коло Европског првенства са Турском.
Петар Миловановић - Sputnik Србија, 1920, 11.06.2021
Перина рабона: Многа српска деца немају где да гледају фудбал – нек пребаце на ријалити
Турци нису та екипа која може да им направи проблеме. Прво полувреме се показало да могу да парирају и да су успели да сачувају свој гол, што су успевали и током квалификација за ЕП, где је њихова одбрана свега трипут капитулирала. Али су у наставку ствари дошле на своје место.
„Азури“ који су шутирали ка голу ривала 25 пута успели су у другом полувремену да материјализују шансе. Посебно ме је одушевио Лоренцо Инсиње. Направио је чудо и он може да буде један од оних играча који ће екипу да води кроз своју игру до високог пласамана.
​Донарума, као најбољи голман Италије и Европе, није имао шта да ради. Италијани су комотно могли да играју без голмана. Показали су свима, пре свега оним људима који су се претходних година искључиво бавили њима и сврстали их у фаворите за освајање ЕВРО, да нису погрешили.
Голман Турске био је толико упослен, а опет је врхунски бранио, паа немам дилему да ће наћи посао у некој јачој европској лиги. Мада, гол који су Турци сами себи дали је отворио утакмицу и олакшао посао Италији, која је нападала свих 90 минута и није дала ривалу да отвори очи.
С друге стране, одлично се показао штоперски тандем Јувентуса - Кјелини и Бонући, који имају толико година у ногама, а деловали су тако сигурно. Ђорђо је чак могао и гол да постигне. Два центархалфа са толиком мирноћом, то је оно што треба тиму. Само двојицу играча од 25 година сам видео да имају Италијани, а Спинацола из Роме што је играо левог бека ме подсећа на Факетија. Затворио је потпуно страну, Турци нису могли да затворе, ни да отворе. Ма, ништа...
Италија је свих 90 минута била она Италија која је спремна да се докопа врха. И у офанзиви, и у дефанзиви има решење за проблеме које ствара противник.
Узмимо само у обзир да је прва утакмица, отварање, најтежа за играње, а Манћинијев тим је показао да није тако. Обично буде мирољубивих 1:1, 0:0, а овде одмах 3:0. Обећао је њихов селектор након што из није било на Мундијалу у Русији 2018. године, да ће да се боре за врх и видело се да имају квалитет и жељу.
​Како су само страствено певали док је интонирана химна, били су сигурни у себе. Певали су уз сваки тон, као да су поручивали ривалу 'разбићемо вас'. Имобиле је показао да је голгетер и да је у одличној форми. Дао је гол и наместио, отварао је простор осталим нападачима. Немогуће је било чувати их сву тројицу.
Али, знате да има она изрека 'први кучићи у воду се бацају' да сачекамо да видимо како ће Италијани другу утакмицу да одиграју.
Ову прву у били маестрални, изнад свих очекивања, поново без примљеног гола и на крају феноменалан гест. Поклонили су победу навијачима, који су коначно поново могли са трибина да се радују головима и који су их подржали.
Једва чекам поново да их видим на делу.
А своја очекивања и предиђања од ЕП у емисији „Миљанов корнер“ изнео је увек искрен и занимљив бивши репрезентативац и играч Атлетико Мадрида Раде Богдановић: