Партизан победио Звезду за треће место на табели

© Фото : ABAПартизан НИС - Црвена звезда Телеком
Партизан НИС - Црвена звезда Телеком - Sputnik Србија
Кошаркаши Партизана победили су вечерас као домаћини у хали Пионир Црвену звезду са 77:63 (15:17, 23:16, 21:8, 18:22), у 23. колу Јадранске лиге.

Партизан три утакмице пре краја регуларног дела има скоро 16/7 и трећи је на табели, са једном победом мање од другопласиране Будућности, а једном више од Цедевите, која је четврта. Звезда, која је раније обезбедила прво место, забележила је тек други пораз.

Црно-беле је до победе у вечитом дербију предводио Александар Павловић са 19 поена, Милан Мачван постигао је 15, а Никола Милутинов 13. Најефикаснији у Звезди био је Чарлс Џенкинс са 20 поена.

Трећи вечити дерби ове сезоне одигран је пред 6.500 гледалаца у Пиониру, али и пред српским тениским репрезентативцима Новаком Ђоковићем, првим играчем света, и Виктором Троицким.

Ривали су играли равноправно у првом полувремену, али је Партизан крајем друге четвртине и у трећој сломио“ противника и дошао до прве победе над Звездом ове сезоне.

Партизан је потпуно зауставио Бобана Марјановића, који је меч завршио са само пет поена постигнутих у другом полувремену. Звезда је до пред крај меча шутнула само четири пенала, од чега један у првом полувремену.

Партизан је у првих 10 минута удвајао Бобана Марјановића и терао га од коша, што је оставило много простора Звезди да шутира из даљине. Црвено-бели нису, међутим, искористили такав дефанзивни приступ, пошто су од првих 12 шутева за три поена погодили само три пута.

Партизан, са друге стране, није то искористио у нападу, јер је једино Александар Павловић био шутерски расположен и дао првих 10 поена за црно-беле. Драган Милосављевић дао је три поена из слободних бацања, која су досуђена после фаула Николе Калинића и накнадне техничке грешке.

Резултат је био уједначен, али је Звезда углавном јурила предност, да би пред сам крај прве деонице стекла вођство 17:15.

Партизан је брзо повратио предност и повео са 22:19, али тада је Звезда драстично поправила шут и направила серију од 9:0 за вођство од 28:22. Црвено-бели су после тога дошли до своје највеће предности, 31:24.

Партизан после тога као да се пробудио, почео је да погађа и Милан Мачван, а домаћи тим је после тога до краја полувремена направио серију 11:0 и од заостатка 27:33 дошао до предности од 38:33 на крају првих 20 минута.

Домаћи тим се у одбрани концентрисао на Марјановића, који је првих 20 минута завршио без поена, са једним скоком и три личне грешке.

Напад Звезде у првом полувремену предводили су Американци Чарлс Џенкинс и Маркус Вилијамс са по девет поена.

Јака Блажич је на почетку другог полувремена дао кош за Звезду, после чега је Партизан поново направио серију, овог пута од 15:4 и дошао до убедљивх 16 поена предности, 53:37. Тренер Звезде Дејан Радоњић покушао је да заустави растрчале црно-беле враћањем у игру Марјановића, али је центар црвено-белих брзо направио и четврти фаул.

Покушала је Звезда да даје кошеве и шутевима из даљине, али није била прецизна, док се Партизан са друге стране потпуно разиграо и пред последњих 10 минута стекао највећу предност, 59:41.

Тренер Партизана Душко Вујошевић мењао је петорке, али је екипа на терену сигурно одржавала предност до краја меча.

Звезда је у једном тренутку успела да приђе на девет поена разлике, али њени играчи на терену нису деловали као да им је стало до преокрета.