„Орлови“ отписали „соколове“: Србија победила Црну Гору са 2-1 после драме у финишу

© Tanjug / Тања ВаличСрпски фудбалери Александар Митровић и Александар Коларов славе након постигнутог поготка. Навијачи Србије узвратили су гостопримство Црногорцима и уочи утакмице фудбалских репрезентација у Лиги нација на београдском стадиону "Рајко Митић" аплаузом поздравили химну Црне Горе.
Српски фудбалери Александар Митровић и Александар Коларов славе након постигнутог поготка. Навијачи Србије узвратили су гостопримство Црногорцима и уочи утакмице фудбалских репрезентација у Лиги нација на београдском стадиону Рајко Митић аплаузом поздравили химну Црне Горе. - Sputnik Србија
Фудбалска репрезентација Србије победила је данас у Београду Црну Гору са 2:1 (2:0), у утакмици 5. кола Групе 4 Ц Лиге нација, и све је ближе освајању првог места и пласману у виши ранг.

Голове за Србију постигли су Адем Љајић у 30. и Александар Митровић у 32. минуту, док је стрелац за Црну Гору био Стефан Мугоша у 70. минуту, наводи Танјуг.

Александар Митровић - Sputnik Србија
Инцидент на утакмици: Капитен црногорске репрезентације ударио Митровића песницом у главу

Поред тога, Митровић је у 38. минуту промашио пенал када је „паненка“ стилом пребацио гол.
Црногорци су могли и до изједначења у финишу, али тада се истакао Предраг Рајковић одличним интервенцијама.
Такође је поништен је гол Мугоше због офсајда, у прилично спорној ситуацији.

© Tanjug / Тања ВаличЛига нација: Србија - Црна Гора
Лига нација: Србија - Црна Гора - Sputnik Србија
Лига нација: Србија - Црна Гора

У другом мечу групе од 20.45 састају се Румунија и Литванија.