Парижани распршили снове Црвене звезде — 4:1 (фото)

© Tanjug / Зоран ЖестићЦрвена звезда - Пари Сен Жермен
Црвена звезда - Пари Сен Жермен - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде поразом од Пари Сен Жермена у Београду опростили су се од Лиге шампиона и нису успели да обезбеде европско пролеће.

"Црвено-бели" су у последњем колу поражени од "Светаца" резултатом 4:1 (2:0), чиме су остали на последњем месту групе Ц.

Српски шампион није успео да направи сензацију и савлада много моћнијег ривала, али нема за чиме да жали јер је навијачима пружио неке невероватне тренутке у елитном такмичењу.

Екипа Владана Милојевића остала је на четвртом месту са четири бода, а након вечерашњих резултата, у нокаут фазу ће поред Парижана отићи и Ливерпул, који је савладао Наполи на "Енфилду".

© Sputnik / Радоје ПантовићФудбалери Црвене звезде уочи утакмице
Фудбалери Црвене звезде уочи утакмице - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде уочи утакмице

Наполитанци, упркос томе што су пред одлучујући меч били на водећој позицији, мораће да се задовоље играњем у Лиги Европе.

Оно што ће сигурно памтити у Звезди јесте да су се први пут у овом формату пласирали у Лигу шампиона, да су угостили великане европског фудбала, срушили моћни Ливерпул на "Рајку Митићу" и тиме постали први српски клуб који је остварио победу у овом такмичењу.

Утакмица пред 55.000 људи на стадиону "Рајко Митић" почела је онако како се нико није надао — атмосфера је више утицала на домаће играче, момци у црвено-белим дресовима су били стегнути, што је противник искористио да од старта преузме контролу.

Килијан Мбапе је био веома расположен, у трећем минуту је тражио једанаестерац и није га добио, али је у деветом асистирао Единсону Каванију за први погодак.

© Sputnik / Александар МилачићНавијачка иконографија била је у знаку пробоја Солунског фронта!
Навијачка иконографија била је у знаку пробоја Солунског фронта! - Sputnik Србија
Навијачка иконографија била је у знаку пробоја Солунског фронта!

После сумњиве ситуације на средини терена и дуела Милана Павкова са ривалима, нападач Црвене звезде остао је после контакта на земљи. Судија није реаговао, после чега је остало много простора на половини домаћина. Лопта је стигла до Мбапеа, он је без икаквих проблема претрчао Филипа Стојковића и наместио лаган гол Уругвајцу, пренео је Б92.

Неколико минута касније Кавани је пропустио да дуплира предност, да би се онда Звезда ослободила притиска и имала неколико добрих акција. Међутим, ниједна од њих није довела до озбиљне прилике, па је било очекивано да изабраници Томаса Тухела крену у нови налет у финишу полувремена.